Miestas

Vilniaus žydų kvartalo neofreskos prabilo aktorių balsais

Gal norite prieš šimtą metų leisto laikraščio? Tokį pasiūlymą tikrai gausite, jei prasuksite pro Vilniaus senamiestyje įrengtus gatvės meno kūrinius ir nuskenuosite prie jų esančius QR kodus.

Būtent taip į naują etapą žengia meno projektas „Sienos prisimena“, prieš porą metų padabinęs sostinės senamiestį keliomis neofreskomis, įkvėptomis autentiškų istorinių kadrų iš Vilniaus žydų kvartalo klestėjimo laikų. Kūriniai papildyti audio miniatiūromis –scenaristės rašytais kūriniais, kuriuos studijoje įgarsino profesionalūs aktoriai. Audio miniatiūros įrašytos lietuvių ir anglų kalbomis.

Garso aplikacijomis jau papildyti trys „Sienos prisimena“ kūriniai – „Berniukai su laikraščiais“ (M.Antokolskio g.), „Vyras iš prekybos rajono“ (Stiklių viešbučio fasadas) bei „Gatvės muzikantai“ (Vokiečių ir Šv. Mikalojaus g. kampas). Baigiamieji darbai vyksta su paskutiniu įrašu, kuris papildys žinomiausią projekto kūrinį „Išminčius“.

 

„Kai įgyvendinome pirmuosius kūrinius senamiestyje, iškart keli žmonės klausė, kada atsiras ir garso formatas. Labai smagu, kad pagaliau pavyko tai padaryti. Ir labai tikimės, kad vilniečiai ir miesto svečiai įvertins šį nedidelį eksperimentą“, – sako neofreskų autorė, dailininkė Lina Šlipavičiūtė.

Garso elementu senamiesčio neofreskos pasipildė vykdant projektą „Sienos prabyla“. Projektą įgyvendino VšĮ „Kiaurai sienas“, kartu su scenariste Irma Bogdanovičiūte bei garso režisieriumi Germanu Skoriu. Projektą finansavo Vilniaus miesto savivaldybė.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
17 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button