Miestas

„Vilniaus viešojo transporto“ vadovybė tariasi su protestuojančiais dėl jų reikalavimų

„Vilniaus viešojo transporto“ vadovybė ir profsąjungos sės prie derybų stalo dėl protestuojančių darbuotojų reikalavimų kitą savaitę, BNS informavo įmonės vadovas Darius Aleknavičius.

„Po šiandien vykusio pokalbio pavyko susitarti, kad abi pusės sės prie derybų stalo trečiadienį, piketavę darbuotojai ir profesinės sąjungos lyderis išėjo namo“, – įmonės perduotame komentare BNS penktadienio popietę teigė D. Aleknavičius. 

Susitiko su protestuotojais

Jis susitiko su jau dvi paras įmonės patalpose be pertraukos protestuojančiais „Vilniaus viešojo transporto“ profesinės sąjungos atstovais.

 

Jos vadovas Algirdas Markevičius teigė, kad žmonės reikalauja atsižvelgti į reikalavimus gerinti darbo sąlygas, pasirašyti naują kolektyvinę sutartį nebloginant darbuotojų situacijos. Tarp reikalavimų – ir testų dėl COVID-19 tolesnis apmokėjimas iš įmonės sąskaitos.

Po susitikimo su bendrovės vadovu A. Markevičius BNS teigė, jog profesinė sąjunga gavo pažadą, kad trečiadienį derybose dalyvaus ir įmonės valdyba, tad protestai iki tol bus stabdomi.

„Vadovas atsiliepė į mūsų reikalavimą susitikti su valdyba, kur galėtumėme labai aiškiai išdėstyti savo reikalavimus ir išgirsti valdybos poziciją. Tai kitą trečiadienį vyks mūsų profesinės sąjungos ir bendrovės valdybos gyvas susitikimas aptarti esamą situaciją ir mūsų reikalavimus“, – sakė jis.

 

Anot jo, protestai stabdomi, tačiau trečiadienį prieš pat susitikimą visi profesinės sąjungos nariai kviečiami į mitingą prie bendrovės būstinės. 

„Jeigu mūsų pozicija nebus išgirsta ir mūsų reikalavimai nebus įgyvendinti, akcija automatiškai nuo trečiadienio ryto tęsis“, – teigė A. Markevičius.

Vertins galimybę didinti algas sparčiau

Tuo metu VVT vadovas D. Aleknavičius sako, kad jo paties iniciatyva ketvirtadienį buvo sušauktas bendrovės valdybos posėdis, o jame nutarta ir toliau „nuosekliai ir sistemingai“ vykdyti įmonės strateginius pokyčius.

 

„Jais siekiama modernizuoti įmonę, didinti veiklos efektyvumą, gerinti sąlygas darbuotojams, įskaitant ir atlygio sistemos pertvarkymą, o  iki vasario mėnesio pabaigos pratęsti besitestuojantiems darbuotojams testų kompensavimą, prisidedant 13 eurų už testą“, – tvirtino įmonės vadovas.

Anot jo, valdyba taip pat pažadėjo svarstyti „visas įmanomas galimybes“ dėl „spartesnio atlygio sistemos įgyvendinimo ir didesnio atlyginimų padidinimo dar šiais metais“, o ateinantį trečiadienį kviečia darbuotojų profesinės sąjungos atstovus pasikalbėti ir pateikti savo siūlymus raštu.

„Valdyba taip pat prašo geranoriško ir konstruktyvaus bendradarbiavimo ir kviečia problemą spręsti civilizuotu būdu“, – sakė D. Aleknavičius.

 

Jis atkreipia dėmesį, kad įmonė„ yra transformacijos procese“, kuomet sąlygų gerinimas vykdomas etapais – jau pakelti atlyginimai mažiausiai uždirbusiems darbuotojams, mažinamas atlygio atotrūkis tarp kolegų.

Taip pat numatyta, jog nuo balandžio mėnesio 5 proc. atlygis didės visiems darbuotojams.

Prašo kompensuoti COVID-19 testus

A. Markevičius anksčiau BNS teigė, kad darbuotojai, įsikūrę šalia įmonės vadovybės darbo kabinetų dvi paras be pertraukos protestavo prieš vertimą darbuotojams pasirašyti sutikimą dirbti viršvalandinį darbą, kai kuriais atvejais – virš 52 valandų per savaitę, taip pat reiškė protestą atšaukimui iš poilsio dienų.

 

Pasak jo, administracija bandė trukdyti profsąjungos atstovams likti įmonės patalpose visą parą. 

A. Markevičiaus teigimu, įmonės vadovybė prašo žmones dirbti daugiau, nes joje nepakanka darbuotojų, yra apie 130 laisvų vairuotojų etatų, be to, apie dešimtadalis darbuotojų serga. 

„Užvakar buvome surinkę virš 100 darbuotojų, vadovas pakvietė mus į aktų salę. Be abejo, buvo įvairių klausimų, kai kurie darbuotojai uždavinėjo ir klausimus dėl testų apmokėjimo. Taip, tas klausimas buvo, darbuotojai laisvi užduoti tokius klausimus“, – sakė profesinės sąjungos vadovas.

Tai – ne pirmieji šios profesinės sąjungos protestai, rugsėjį protestuotojai budėjo specialiai pastatytoje protesto palapinėje prie Vilniaus savivaldybės pastato. Ji dar pernai rudenį planavo streiką, tačiau ginčui tarp įmonės ir darbuotojų persikėlus į teismą, jis atidėtas bent iki pavasario.

Iš viso įmonėje „Vilniaus viešasis transportas“ dirba apie 1,9 tūkst. žmonių. Profesinei sąjungai priklauso daugiau nei 1,2 tūkst. darbuotojų. 

Autorius Ignas Jačauskas

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
8 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Cirkas
Cirkas
9 dienas (-ų)

VT vadovo atlyginimas du kart didesnis, nei miesto mero, darbuotojai gauna visišką mizeri, darbo sąlygos primena Omską, efektyvumas, kaip Čitoj

Vaclovas
Vaclovas
9 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Cirkas

Manyčiau, važčiai ir gintrovažčiai neturėtų važinėti iki gilios vėlumos. Daugiausiai iki devyntos valandos vakaro/nakties ir gana. Jau dėl to darbuotojai kiek atsikvėptų. Būtina keisti išklaipytas sėdynes, palaikyti vidaus švarą. Galinėse stotelėse – patalpos atsikvėpti ir kitiems poreikiams.
Prierašas Cirkui: nežinau, kokios sąlygos su tuo Rusijoje, būtent šiuo atveju Omske ir Čitoje, bet Rusijos skalsyba aukštesnio lygio, geresnėje padėtyje. Užtenka klaidinti, o po to, kai pamatote Rusiją, išsilydote.

Vaclovas
Vaclovas
9 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Vaclovas

Na, gal iki 10 val. vakaro/nakties, o dauguma darboviečių (be naktinių pamainų) – vėliausiai iki 9 val. vakaro/nakties, tada visi darbuotojai, pirkėjai, vaikščiotojai spėtų grįžti namo.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button