Miestas

Vilniaus vandenys: Vilnelė nėra teršiama nuotekomis

Bendradarbiaujant su Aplinkos ministerija, „Vilniaus vandenis“ pasiekė susirūpinusios pilietės, gyvenančios Vilniuje, Zarasų g., klausimas apie šioje miesto dalyje besikartojančias nuotekų avarijas, jų priežastis ir galimą grėsmę išsiliejusioms nuotekoms patekti į netoliese tekančią Vilnelę.

Bendrovės specialistai nuodugniai išsiaiškino šiais, jau besibaigiančiais metais, kilusių avarijų priežastis ir patikina, jog nuotekų nutekėjimas į Vilnelės upę nė karto nebuvo užfiksuotas, o nuotekų išsiliejimo pro šulinius į paviršių priežastis – tinkle susikaupiantys nešmenys – skudurai ir statybinės atliekos, kurių kanalizacijoje neturėtų būti.

Patikrinus nuotekų vamzdžius, nustatyta, kad šioje vietovėje nuotekų tinklas yra tvarkingas. Tačiau kolektorius dažniau nei įprastai užsikemša dėl senų infrastruktūrinių sprendimų – šuliniuose ir sumontuotuose vamzdynuose paliktų stačių kampų, kas lemia nešmenų susilaikymą ir nuotekų nepratekėjimą. Taip pat ir dėl neatsakingo atliekų tvarkymo. Šioje vietovėje dažniau nei įprasta kitose miesto vietose randama didelių riebalų sankaupų, iš kanalizacijos traukiamos ne tik statybinės šiukšlės, bet ir galimai gyventojų sumesti buitiniai daiktai – skudurai, kitos atliekos.

 

Per šiuos metus bendrovė gavo keturis pranešimus apie užsikimšusius tinklus šioje vietovėje. Kaskart problema buvo sprendžiama, išvalant susidariusius kamščius su specialia technika. Prevenciškai šią savaitę buvo atliktas papildomas nuotekų tinklų plovimas. Vamzdynų būklė įvertinta, pasitelkiant ir TV diagnostiką, kurios metu vamzdyno pažeidimų ir defektų nebuvo pastebėta.

Vis tik ieškodama ilgalaikio problemos sprendimo bendrovė jau ateinantį pavasarį planuoja vieną nuotekų šulinį, kuriame fiksuojama daugiausiai vamzdyno užsikimšimų pakeisti į didesnio diametro. Tai turėtų užtikrinti didesnį nuotekų pralaidumą. Kaip ir iki šiol, toliau bus sekamas ir nuotekų lygis tinkle.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
9 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button