Didžiausia Lietuvos vandentvarkos UAB „Vilniaus vandenys“ informuoja, kad potencialiai avarijai Astravo atominėje elektrinėje (AE) yra ruošiamasi ir siekiama užtikrinti, kad blogiausio scenarijaus atveju Vilniaus miestas neliktų be vandens.

Savo iniciatyva bendrovė yra parengusi du planus: vieną – jei įvyktų branduolinė avarija ir radiacinė tarša iš Astravo AE pasiektų per Neries upę, o kitas planas, siejamas su tarša, jei ji pasiektų Vilniaus apskrities teritoriją per atmosferą.

Planų paskirtis yra operatyviai sureaguoti ir atlikti prevencinius veiksmus, apsaugant ir išsaugant Vilniaus vandentiekio sistemą nuo galimo radiacinės taršos poveikio ir užtikrinant gyvybiškai būtiną dalinį paslaugos teikimą.

Dalis planuose numatytų prevencinių priemonių jau įgyvendinamos: suskaičiuoti vandenviečių, nepriklausančių Neries baseinui, pajėgumai, vertinamas vandens tiekimo schemos keitimo darbų mastas –  hidraulinio modeliavimo taikymas, vamzdynų sužiedinimas.

„Tai laikui imlus procesas, reikalaujantis didžiulių investicijų. Tad labai reikia visų institucijų įsitraukimo. Taip pat ir mokslininkų, hidrogeologų, radiacinės saugos specialistų ir kitų pagalbos“, – sako Marius Švaikauskas, „Vilniaus vandenų“ generalinis direktorius.

Ketvirtadienį žiniasklaidoje pasirodė informacija apie tai, kad Astravo AE nelaimės atveju, jeigu tarša miestą pasiektų per Neries upę, Pagirių vandenvietė užtikrintų geriamąjį vandenį Vilniaus miestui. Tačiau „Vilniaus vandenys“ pabrėžia, kad Pagirių vandenvietė nėra vienintelė, esanti ne ant Neries upės baseino. Todėl Astravo AE nelaimės atveju, ji galėtų būti naudojama tik kaip vienas iš alternatyvių vandens šaltinių.

Be to, vertinant technologinius parametrus – esančių gręžinių ir išgaunamo vandens kiekį – ši vandenvietė yra viena iš mažųjų bendrovės eksploatuojamų vandenviečių.  Iš viso bendrovė „Vilniaus vandenys“ savo aptarnaujamoje teritorijoje eksploatuoja 34 vandenvietes.

Planuojamas Pagirių vandenvietės apsaugos zonų perskirstymas jokios įtakos vandenvietėje išgaunamai vandens kokybei ar kiekiui neturi. Prieš priimant sprendimą keisti vandenvietės apsaugos zonas buvo atlikta Vilniaus miesto Pagirių vandenvietės požeminio vandens išteklių ir apsaugos zonos įžvalgymo bei perskaičiavimo studija. Ją 2019 m. atliko UAB „Vilniaus hidrogeologija“. Taip pat buvo įvertinta, ar vandenviečių apsaugos zonų perskirstymas būtų galimas techniškai (neprieštarautų LR įstatymams), ekonomiškai naudingas (išaugtų išgaunamo vandens kiekis)  nebūtų pažeistas bendras visuomeninis interesas (įvertinta įtaka  iš vandenvietės tiekiamo vandens kokybei).

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

7 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, jog nemokamas parkavimas prekybos centruose būtų tik juose apsiperkantiems?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.