Miestas

Vilniaus valdžios konkursas dėl reklaminių plotų lieka sustabdytas

Tebevykstant ginčui dėl reklaminių plotų įrengimo Vilniuje konkurso sąlygų, savivaldybės skelbtas konkursas rinkos dalyvių prašymu lieka sustabdytas, kol bus išnagrinėta byla dėl jo teisėtumo, nusprendė Apeliacinis teismas. 

Teismas, išnagrinėjęs Vilniaus savivaldybės skundą ginčuose su bendrovėmis „JCDecaux Lietuva“ ir „Lauko reklamos projektai“, rugsėjo 15-ąją paliko galioti laikinąsias apsaugos priemones.  

„Jeigu teismas nepritaikytų laikinųjų apsaugos priemonių ir nesustabdytų atsakovės vykdomo konkurso, bendrovėms galimai palankaus teismo sprendimo vykdymas būtų apsunkintas“, – teigiama Apeliacinio teismo nutartyse.

 

Liepos 18-ąją konkursą sustabdė ir Vilniaus apygardos teismas, nagrinėjantis bendrovių inicijuotas bylas dėl vidutinio formato reklaminių įrenginių įrengimo ir naudojimo penkeriems metams konkurso sąlygų.

Baltijos išorinės reklamos firmų asociacijos vadovas Artūras Štaudė BNS teigė, kad dėl konkurso sąlygų su savivaldybe bylinėjasi visos Vilniuje veikiančios bendrovės, tarp kurių – jo vadovaujama „Clear Channel Lietuva“, „JCDecaux Lietuva“, „Lauko reklamos projektai“, „Reklamos arka“, „ETN Baltic“ ir „Baltijos vaizdinė reklama“.

Tuo metu savivaldybės atstovas sako, kad dėl konkurso teisėtumo su savivaldybe bylinėjasi penkios bendrovės. 

 

„Apskundusios yra penkios agentūros, dviejų iš jų ieškiniai subendrinti, nė viena byla teisme kol kas neišnagrinėta. Dar vienas skundas yra gautas iš Seimo nario Aido Gedvilo“, – BNS sakė savivaldybės ryšių su žiniasklaida specialistas Gabrielius Grubinskas.

Įmonės  prašo konkursą pripažinti neteisėtu bei jį nutraukti, o kol byla nagrinėjama – konkursą sustabdyti.

Savivaldybė Apeliaciniam teismui nurodė, kad dėl šių apribojimų kentės viešasis interesas, nes į miesto biudžetą kasmet nebus surenkama mažiausiai 235 tūkst. eurų už reklamos leidimus. Be to, pasak jos, nepasitenkinimas naujomis, griežtesnėmis konkurso sąlygomis yra subjektyvus.

 

Anksčiau savivaldybės atstovė BNS nurodė, kad ginčijamas didžiausias dalyvio pasiūlytas metinės rinkliavos mokestis už kvadratinio metro plotą, reklamos įrenginių statybos leidimų išdavimo tvarka, taip pat įpareigojimas sumokėti 1-7 tūkst. eurų užstatą.

Konkursas paskelbtas birželio 22 dieną.

Autorius Valdas Pryšmantas

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button