Miestas

Vilniaus socialdemokratai reiškia susirūpinimą dėl Vilniaus miesto savivaldybės ketinimų nešienauti miesto pievų

Vilniaus socialdemokratams kelia susirūpinimą Vilniaus miesto valdžios noras atsisakyti didžiosios dalies viešųjų pievų šienavimo mieste. Socialdemokratų nuomone, nors ir būtina išlaikyti ir skatinti biologinę įvairovę, tačiau miesto valdžia, siekdama atsisakyti jai priskirtų funkcijų, neturėtų kelti rizikos miesto gyventojų, jų augintinių sveikatai, miesto švarai ir saugumui.

Socialdemokratų nuomone, Vilniaus valdžia tokiu būdu siekia ne išlaikyti būtinąją biologinę įvairovę, o atsisakyti jai priskirtų funkcijų ir taupyti miestiečių saugumo bei sveikatos sąskaita.

„Išlaikyti biologinę įvairovę yra nepaprastai svarbu, tačiau tam visiškai pakaktų atidžiau prižiūrėti želdinius, šienauti pievas, kai dauguma augalų yra jau nužydėję ir išbarstę sėklas, neskusti pakriaušių plikai, ypač, kai yra sausra ir žolė natūraliai negali ataugti. Jokiame mieste vadinamos natūralios pievos tokiomis nelieka be atitinkamos priežiūros, todėl tiesiog nešienavimas neišspręs problemų, o sukels naujų – pievose pridygs uosialapių klevų atžalų, jos pradės krūmyti ir trokštamos biologinės įvairovės neliks. Dabar gi miesto valdžia nusprendė nešienauti daugybės viešųjų erdvių, kurios svarbios miestiečiams, keldama pavojų jų pačių, ypač vaikų ir augintinių sveikatai, o taip pat miesto švarai ir saugumui. Juk erkės ypatingai gerai jaučiasi aukštesnėje žolėje. Maža to, neprižiūrimi plotai gali virsti šiukšlynais.

 

Tikrai nemažai miestiečių šiuo miesto valdžios užmoju, švelniai tariant, nėra sužavėti. Todėl raginame gerai apsvarstyti idėja su pačiais miestiečiais, su nepriklausomais gamtosaugininkais, ypač pievininkais ir tik įvertinus galimas pasekmes priimti galutinius sprendimus“, – sakė LSDP Vilniaus miesto skyriaus pirmininkas Povilas Pinelis.

Vilniaus miesto valdžia informavo, kad įveda naujas miesto pievų priežiūros taisykles, pagal kurias mieste didelė dalis jų nebebus šienaujamos bei paliekamos savarankiškam augimui. Tai reiškia, kad mieste nebus šienaujamos didesnės pievos, upių pakrantės ir kitos vilniečių pamėgtos vietos.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
55 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Asta

Santariškių žiede gražiai žydi gėlės,,tiek investuota, o per žolę to grožio nesimato,Nei viena Europos sostinė, taip netvarkingai neatrodo.Bet gi Lietuva visur nori būti “pirma”

Bronius

Pažastų plaukys auginti dabar irgi madinga. Sorry, bet kaimai ir miesteliai atrodo gražiau už apžėlusią sostinę.

Pelėsis

SD ir toliau nori būti retrogradų partija.
Deja.

Vilnietė

Nešienaujamos pievos labiau kenks alergiškiems žmonėms, augintiniams. Bus džiaugsmo erkėms 🙂

hmmmm

būtum vilnietė žinotum jog jau praėjusiais metais nešienavo ir viskas buvo labai gerai

hmmmm

Jau praėjusiais metais nešienavo ir buvo labai gražu. pabudo socdemai gyvenantys savo avižienių kotedžiukuose ir į miestą nosies niekad neiškišantys

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button