Miestas

„Vilniaus šilumos tinklai” žada sutvarkyti išardytą pievą šv. Florijono skvere

Šią vasarą „Vilniaus šilumos tinklai” vykdo didžiausią šilumos tinklų rekonstrukciją. Į madeinvilnius.lt redakciją kreipėsi susirūpinę skaitytojai, sunerimę dėl technikos ir senų vamzdžių rūšiavimo ant žaliosios zonos šv. Florijono skvere. „Vilniaus šilumos tinklai” nuramina, kad užbaigus visus būtinus darbus, atstatys išardytas dangas.

AB „Vilniaus šilumos tinklai” turi išduotą statybos leidimą, suteikiantį teisę rekonstruoti šilumos tinklus. Kadangi vamzdynai, kuriuos būtina pakeisti, yra po žeme, įmonei išduotas ir kasimo leidimas.

„Senų vamzdžių ir kitų nepavojingų medžiagų sandėliavimo vieta buvo iš anksto numatyta rekonstrukcijos projekte, kuris suderintas su atsakingomis institucijomis. Pažymime, kad minima vieta yra valstybinė žemė, ją valdančios institucijos sutikimas yra gautas. Šioje vietoje darbo zona yra gana siaura, todėl natūralu, kad laikinai medžiagos sandėliuojamos laisvuose valstybinės žemės plotuose, jeigu plotai yra privatūs, tokie veiksmai derinami su jų savininkais”, – komentuoja AB Vilniaus šilumos tinklų Klientų aptarnavimo departamento direktorius Laurynas Jakubauskas.

 

Įmonė privalo atstatyti suardytas dangas ne blogesnės būklės negu buvo prieš darbų pradžią. Šiuo atveju AB Vilniaus šilumos tinklai turės: išlyginti paviršių, atstatyti augalinio grunto sluoksnį bei pasėti veją ar kitaip atkurti paveiktą dangą. Taigi, nors kol kas ant žalios zonos yra rūšiuojami seni vamzdžiai, po darbų pabaigos skveras turėtų likti tokios pačios būklės, kokios buvo prieš rekonstrukcijos pradžią.

Kadangi mūsų portalo skaitytojai skundėsi dėl į nemalonius ir nepageidaujamus kvapus, kylančius į gyventojų butus, nusprendėmė pasiteirauti įmonės ar tokie nepatogumai yra neišvengiama rekonstrukcijų darbų dalis. Anot rangovo, įmonė privalo atlikti vamzdynų pjaustymo ir virinimo darbus, o dėl jų kyla nepageidaujami kvapai. Kito būdo sumontuoti naujus vamzdynus tiesiog nėra, todėl gyventojams rekomenduojama darbų metu langus laikyti uždarytus. Visi darbai yra atliekami darbo dienomis ir tik darbo valandomis, kada, tikėtina, gyventojų namuose yra mažiausiai. Visgi įmonė atsiprašo tų gyventojų, kurie dėl butinų rekonstrukcijos darbų patiria nepatogumų.

„Atkreipiame dėmesį, kad darbai vykdomi prie gyventojų langų dėl to, kad būtent šioje vietoje dar minėtais metais suprojektuotos ir paklotos šilumos tiekimo trasos. Jomis į gyventojų namus ir atkeliauja šiluma”, – sako L. Jakubauskas.

 

Prieš rekonstrukcijos darbų pradžią gyventojai buvo pakviesti į gyvą susitikimą, kurio metu buvo pristatyti planuojami darbai, jų eiga, galimi nepatogumai ir atsakyta į kilusius klausimus. Turint klausimų ar pastebėjimų, į Vilniaus šilumos tinklus galima kreiptis el. paštu [email protected] arba tel. 19118.

T. Ševčenkos g. esančios šiluminės trasos yra eksploatuojamos dar nuo 1968-1975 metų. Tai – vienos seniausių trasų Vilniuje. Vamzdynai šioje vietoje yra seni ir susidėvėję, kelia didelę avarijų grėsmę šildymo sezono metu, o jų amžius lemia šilumos nuostolius į aplinką. Vykdant rekonstrukciją rangovas turi atidengti šilumos tinklus, išmontuoti senus vamzdžius ir į jų vietą sumontuoti naujus.

Šilumos tinklų rekonstrukciją Mortos – T. Ševčenkos g. planuojama įgyvendinti iki spalio 1 d, tačiau dėl nenumatytų nepalankių oro sąlygų šis terminas gali pasikeisti.

 

Iki šildymo sezono pradžios T. Ševčenkos g. planuojama atnaujinti 1,4 km vamzdynų.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
8 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button