Miestas

Vilniaus miesto savivaldybės taryboje steigiama Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“

Trečiadienį Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariai Taurimas Valys, Žilvinas Šilgalis ir Romasis Vaitekūnas joje steigia Demokratų frakciją „Vardan Lietuvos“. Tai bus paskelbta ir per trečiadienį vyksiantį tarybos posėdį.

Pasak Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nario Taurimo Valio, jam svarbu tęsti darbą su tais kolegomis, su kuriais dalyvavo rinkimuose į šią tarybą.

„Dalis mūsų į tarybos rinkimus ėjo kaip nepartiniai atstovai. Tuo metu kandidatų sąrašą vedė dabartinis Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Lukas Savickas. Laikausi nuoseklumo ir man svarbu būti toje komandoje, kurios atstovai turi drąsos imtis atsakomybės, rasti kompromisus sudėtingiausiais klausimais, sėkmingai spręsti valstybės ir savivaldybių problemas“, – pažymi T. Valys.

 

Žilvino Šilgalio teigimu, jo sprendimą prisijungti lėmė naujos politinės jėgos deklaruoti reikšmingi siekiai, įgyvendinant būtinus pokyčius Lietuvoje, skiriant svarbų dėmesį žaliajam kursui, taip pat noras įkuriant naują frakciją sustiprinti opozicijos veikimo galimybes Vilniaus miesto taryboje.

„Naujai besikuriančio politinio darinio žaliojo kurso kryptis, su ja susiję įstatymo projektai Seime man yra labai artima ir tai yra pagrindinė priežastis, paskatinusi jungtis prie kuriamos naujos frakcijos. Jau daugiau kaip metai nepriklausau jokiai politiniai partijai ir tiesiog aktyviai dirbu su aplinkosauga susijusioje srityje, įskaitant ir Vilniaus miesto Aplinkos ir energetikos komitetą“, – teigia Ž. Šilgalis.

T. Valys, Ž. Šilgalis ir R. Vaitekūnas ketina aktyviai įsitraukti ir į būsimos partijos – Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ – steigimą, nors ir sutinka, kad laukia nemažai iššūkių, tačiau, jų teigimu, į šią naują politinę bendruomenę ateina vis daugiau žmonių, o tai leis siekti ir įgyvendinti svarbiausius būsimos partijos tikslus – stiprinti Lietuvos ekonomiką, realiomis priemonėmis teikti pagalbą šeimoms, mažinti socialinę atskirtį, suteikti daugiau teisių savivaldai, kovoti su korupcija ir kurti pozityvią žaliojo kurso darbotvarkę.

 

Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Lukas Savickas, kuris prieš tapdamas parlamentaru taip pat buvo išrinktas į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą, pažymi, kad naujų frakcijų susikūrimas savivaldybių tarybose yra reikšmingas politinis įvykis, leidžiantis dar stipriau telktis ties gyventojams rūpimais klausimais visoje šalyje.

„Šiuo metu Vilniaus mieste turime jau gerokai daugiau negu 200 asmenų, kurie išreiškė norą tapti partijos steigėjais. Džiugu tai, kad absoliuti dauguma jų anksčiau nėra priklausę jokiai politinei partijai ir apsisprendė politikoje dalyvauti pirmą kartą“, – pažymi L. Savickas.

Eleonora Budzinauskienė (ELTA)

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
6 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Ddf
Ddf
5 mėnesius

Aciu ne

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button