Savaitgalis mieste – proga atrasti naujų vietų ir jas aplankyti. Pasak mokslininkų, Vilnius miesto kraštovaizdis – vienas unikaliausių Europoje, susiformavęs prieš 10–20 tūkst. metų. Šeškinės ozas – vienas to meto reliktų, kuriuos galima apžiūrėti ir šiandien – virš kilometro ilgio, 50 m pločio, 18 aukščio.

Šeškinės ozas yra daugiau nei 30 ha ploto gamtinė oazė triukšmingame Vilniuje Gelvonų, Ozo ir Geležinio vilko gatvių juosiamoje teritorijoje. Gamtiniu požiūriu Šeškinės ozas išsidėstęs Sudervės moreniniame kalvyne.

Tirpstančio ledyno plyšyje tekėdamas vanduo sunešė ir suklostė ledyne buvusias dirvožemio medžiagas: smėlį, žvyrą, akmenis.

Ledynui ištirpus, sąnašos suslūgo, žemės paviršiuje išryškėjo pailgas vingiuotas kalvagūbris, kurio dabar matoma tik viršutinė dalis. Tokį pat kalno formavimosi procesą galima stebėti Grenlandijoje, Špicbergene, Poliarinėje Kanadoje ir Antarktidos pakraščiuose.

„Manau, kad žmonės turėtų žinoti gamtos istoriją ir suprasti bent vertingiausių objektų išskirtinę vertę. Jei nežinome ir nesuprantame objektų vertingumo, galime imti juos naikinti, o vertybės yra mūsų identitetas“, – pabrėžia Saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos direktoriaus pavaduotoja Rūta Baškytė.

Mišku ir krūmais iš dalies apaugusi kalvos teritorija pamėgta vietos gyventojų, tinka keliauti pėsčiomis ar dviračiu. Žinoma, kalnagūbrio struktūra geriausia matoma iš paukščio skrydžio, bet, pasak pašnekovės, pasimėgauti galima ir keliaujant aukščiausia jo dalimi, kur iš įrengtų žvalgyklų atsiveria Vilniaus panorama.

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“LRT.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar keliaujantys kiemeliai prisidėjo prie Naujamiesčio humanizavimo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist