Rugsėjis – senjorų mėnuo. Jį įvairiomis veiklomis, renginiais mini ir Lietuvos Raudonasis Kryžius (LRK), kurio viena iš vykdomų programų – „Šilti apsilankymai“, skirta vienišiems vyresnio amžiaus žmonėms. Senjorų mėnesio proga Lietuvos Raudonasis Kryžius didžiuosiuose miestuose Lietuvoje pastatė senjorams skirtus suolelius. Rugsėjo 1 dieną „Draugystės“ suolelių pastatymas Vingio parke ir šalia prekybos centro Europa, buvo paminėtas Vilniuje.

Suoleliai – senjorų vienišumo mažinimui

Prie pastatytų suolelių Lietuvos Raudonasis Kryžius pakvietė susiburti senjorus ir surengti iškylą su vaišėmis. Susirinkę senjorai šnekučiavosi, bendravo, užkandžiavo ir išbandė naujai pastatyto suolelio tvirtumą bei patogumą. Lauko baldas išskirtinis tuo, kad jį puošia užrašas: „Pokalbis padeda įveikti vienišumą. Pasikalbėkime. Mes galime padėti“. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus „Šiltų apsilankymų“ programos vadovė Rasa Stankevičienė sako, kad Lietuvoje yra opi vyresnių žmonių vienišumo problema, todėl „Draugystės“ suolelio pastatymo idėja yra paskatinti senjorus užmegzti pokalbį, bendrauti ir taip sumažinti jų vienišumą. „Suolelis yra tarytum simbolis, kviečiantis prisėsti, pasikalbėti ir gerai praleisti laiką. Bendrauti skatiname su draugu, savanoriu, o gal net ir nepažįstamuoju, svarbu nelikti vienam ir jaučiantis vienišam – stengtis padėti sau. Todėl ant suolelių esantis užrašas kviečia ne tik pakviesti kitą žmogų pokalbiui, tačiau jei reikia – pačiam senjorui kreiptis pagalbos į Lietuvos Raudonąjį Kryžių.”

Iniciatyvą palaiko ir dovanas senjorams įsteigė „Eurovaistinė“

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus iniciatyvą palaiko ir vaistinių tinklas „Eurovaistinė“, kuris skyrė dovanas įvykusiam susitikimui prie naujai pastatytų suolelių – dalyvavusiems senjorams buvo dalinami maisto papildai. „Eurovaistinė“ susitikime senjorus kvietė rūpntis savo gera savijauta visapusiškai, o esant poreikiui, visuomet pasitarti su vaistininku ir neužsiimti savigyda: „Šviesios mintys, veiklos, bendravimas – visa tai labai svarbi geros kasdienės savijautos dalis, tačiau sunegalavus – visuomet kviečiame pasitarti su vaistininku. Pastebime, kad dažnas senjoras linkęs igonoruoti simptomus ar užsiimti savigyda. „Eurovaistinėje“ pasikonsultuoti su vaistininku galima ir neišėjus iš namų. Paskambinus nurodytu numeriu, vaistininkai konsultuoja vaistų vartojimo, geros savijautos ar simptominiais klausimais bei, esant poreikiui, padeda susidėti vaistų krepšelį“, – pasakoja „Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė Rolanda Lipnevičiūtė.

LRK savanoriai lanko daugiau nei 140 senjorų

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Vilniaus skyriaus vadovė Rūta Marcinkevičienė sako, kad suoleliai Vilniuje buvo pastatyti Vingio parke ir šalia PC „Europa“ ir dėl geros lokacijos, ir dėl gražios aplinkos. „Norime, kad senjorai nesėdėtų namuose, dažniau išeitų pasivaikščioti į gamtą arba į miestą. Todėl pastatėme suolelius Vingio parke ir parkelyje šalia prekybos centro „Europa“ – saugiose, patogiai pasiekiamose vietose su gražia aplinka. Nes juk geriausi pokalbiai mezgasi malonioje aplinkoje“, – įsitikinusi R. Marcinkevičienė. Vilniaus skyriaus vadovė pasakoja, kad „Šiltų apsilankymų“ programa Vilniuje veikia aktyviai: „Šiuo metu lankome 72 senjorus namuose ir 73 senjorus globos įstaigose. Turime 70 aktyvių savanorių, kuriais be galo didžiuojamės. Programa sparčiai plečiasi ir auga, todėl labai laukiame ir naujų savanorių. Žinoma, laukiame ne tik mes, bet ir vieniši senjorai.“

Kviečia prisijungti savanorystei su vienišais senjorais

Lietuvos Raudonasis Kryžius nuolatos kviečia prisijungti ir naujus savanorius. „Šiltų apsilankymų“ programoje motyvuoti ir apmokyti savanoriai mažina senjorų vienišumo jausmą ir kuria su jais draugystę bei kokybišką individualų ryšį. Savanoriai programoje reguliariai bendrauja ir mezga draugystę su vienišais senjorais, padeda užsiimti veiklomis, kurių vieni senjorai daryti nebegali ir skatinta juos įsitraukti į bendruomenių veiklas, dalinasi vertinga informacija apie vienišumo įveikimo būdus, savipagalbą, sveiką gyvenseną, judėjimo naudą ir t.t. Visus, norinčius prisijungti prie „Šiltų apsilankymų“ programos, kviečiama susisiekti elektroniniu paštu [email protected] arba telefono numeriu 860473568.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

30 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate šių metų Vilniaus Kalėdų eglę?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.