Džiaugdamiesi technologijų privalumais turime būti atsakingi už tai, kaip ir kiek vartojame, o taip pat ir kokiu būdu su turimais prietaisais atsisveikiname. Susimąstyti apie tai kviečia neseniai sumontuota skulptūra Vilniaus centre šalia Neries įsikūrusio prekybos centro pašonėje. Ši gausiai lankoma sostinės vieta – Elektronikos platintojų asociacijos kartu žinomu skulptoriumi Martynu Gaubu projekto nauja stotelė. Pasaulinei aplinkos apsaugos dienai sukurta skulptūra #ape_tit vaizduoja ant elektronikos prietaisų krūvos įsitaisiusią žmogbeždžionę su karūna.

„Skulptūra norime paskatinti atsakingą vartojimą, atkreipti dėmesį į nenaudojamų ar beveik nenaudojamų prietaisų kaupimą namuose, tai pat primename apie atsakingo elektronikos atliekų šalinimo galimybę. Kūrinio idėja kilo iš keleto mūsų asociacijos atliktų vartotojų elgsenos tyrimų, kurie atskleidžia, kiek daug nenaudojamų ar beveik nenaudojamų prietaisų turime savo namuose, o vos spėję juos įsigyti suvokiame, kad jie mums nereikalingi“, – sako vadovas Linas Ivanauskas.

Pagrindinė iš Birštono į Vilnių atkeliavusios skulptūros žinutė – neatsakingai ir ne pagal paskirtį naudodami daiktus galbūt jaučiamės išdidūs ir galingi, nors iš tiesų tai galbūt terodo apetitą, kuriam trūksta išminties ir atsakomybės. L. Ivanauskas atkreipia dėmesį, kad tyrimo metu beveik pusė respondentų nurodė, kad dalis prietaisų, įsigytų 2018–2020 metais, buvo per mažai naudojami ir tik užėmė vietą namuose, o sugedusią buitinę techniką savo namuose laikė net 38 proc. respondentų.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

61 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist