Miestas

Vilnelės upėje atsirado nauji akcentai – dvi kėdės

Užupio meno inkubatorius (UMI) kviečia lankytojus į naujus sutikimus ir pristato vasaros projektą. „Vilnelė Stream“ – tai įkvepiančių pokalbių ciklas, kuris prasideda jau ketvirtadienį.

Dvi kėdės Vilnelės upės srovėje – toks vaizdas šią savaitę jau spėjo patraukti ne vieno praeivio dėmesį. Tarsi iš niekur atsiradęs kėdžių duetas tekančio vandens fone ramina ir kartu intriguoja. Kas tai – eksponatas? O gal galima ir prisėsti?

Visi atsakymai – „taip“, tačiau paslaptingos kėdės turi ir ypatingą misiją – tapti pokalbių ciklo „Vilnelė Stream“ simboliu ir susitikimo vieta. „Vilnelė Stream“ organizatoriai žada daugybę vasaros susitikimų su jaunais ar žinomais meno, kultūros, kūrybinių industrijų atstovais, Užupio meno inkubatoriaus rezidentais ir kitais įdomiais žmonėmis.

 

Būtent ant Vilnelės kėdžių kiekvienos savaitės ketvirtadienį vyks pokalbiai su kviestiniais svečiais, tarp kurių – „Lewben Art Foundation“ direktorė Ugnė Bužinskaitė, Vilniaus dailės akademijos rektorė Ieva Skauronė, šiuolaikinio meno mugės „ArtVilnius“ vadovė Diana Stomienė, menininkas Robertas Narkus, fotografas Tadas Kazakevičius, menininkė Migloko, Jono Meko vizualiųjų menų centro vadovas Gintaras Sodeika, tapytoja Dalia Juodakytė, zero waste drabužių dizaino prekių ženklo „MaliKeli“ įkūrėja Ieva Keliauskaitė-Mališauskė, iliustratorė Vilija Kvieskaitė, vaikų kūrybiškumo dirbtuvių „Vivistop. Užupis“ vadovė Ieva Matulionytė.

Pirmoji įvertinti kėdžių ir klausimų patogumą bus pakviesta Azijos menų centro vadovė Gabija Vosyliūtė. Augdama menininkų šeimoje ji daug laiko praleido tuometiniame „Galeros“ „skvote“, todėl savo akimis matė jo bei viso Užupio virsmą: nuo pat vaikystės, kai stebėjo, kaip čia, Užupio bendruomenėje, kuria jos tėvai, iki šiandien.

Koks buvo Užupis prieš tris dešimtmečius ir koks jis yra dabar? Šių ir kitų dalykų jau šį ketvirtadienį 19 val. pašnekovės klaus „Vilnelė Stream“ pokalbių moderatorė LRT žurnalistė Inesa Rinkevičiūtė. Stebėti šį interviu kviečiami ir žiūrovai – gyvai nuo Vilnelės kranto arba tiesioginės transliacijos UMI „Facebook“ puslapyje metu.

 

„Siekiame, kad ši erdvė atgytų ir nuolatiniams mūsų lankytojams, kurie atvyksta į meno renginius, ir tiems, kurie mėgsta dar įvairesnius formatus, pavyzdžiui, gyvus pokalbius rimtomis ir smagesnėmis temomis ar tiesiog mintis išvalančius kasdienius pasivaikščiojimus – būtent juos siūlome kiekvieną vasaros ketvirtadienio vakarą atverti nauju atradimu“, – sako Užupio meno inkubatoriaus direktorius Paulius Jurgutis.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
12 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
kestutis

tai kam ši nesamone?ar specialiai daro,kad Vilneleje baidarem trikdyt plaukiojima…:(čia matyt,Šimašius vietoje Lukiškiu a.pliažo vilniečiams vel- kiaule pakyšo:/

Nereikalingas

Na jau, toks plaukiotojas ir neapiplauksi. Pabandyk pavairuot 😀

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button