Vilkpėdės ir Žemųjų Panerių rajone esančiame paviršinių nuotekų baseine, apimančiame 892 ha teritoriją, didžiausias lietaus nuotekų srautas buvo generuojamas Vilkpėdės-Savanorių kolektoriuje (čia nuotėkio baseinas siekia 503 ha).

Vamzdynas apibūdinamas pirminio ir galutinio taško koordinatėmis, nes jis ne visada driekiasi po konkrečia gatve ar šalia jos. Vilkpėdės-Savanorių kolektorius prasideda Vilkpėdės gatvėje, kerta Savanorių pr. ir Vilniaus termofikacinės elektrinės teritoriją, kol galiausiai, ties Eigulių g. 32, pasiekia Nerį.)

Sovietmečiu ne kartą plėstas ir lopytas kolektorius yra išties „unikalus“ ne pačia geriausia šio žodžio prasme. Jis primena skiautinių antklodę: prie gelžbetoninio 3 m aukščio kolektoriaus „prisiūtas“ naujas 2 m skersmens stiklo pluošto vamzdis, o už jos – jau tik žąsele įveikiama 50 m vamzdyno atkarpa, kuri pereina į lenkmečiu statytą geltonų plytų kolektorių, už kurio – sovietinės gelžbetonio konstrukcijos.

Dalis Vilkpėdės-Savanorių kolektoriaus šiuo metu jau restauruojama (Vilkpėdės gatvės atkarpa iki Savanorių pr.) Atlikus likusios kolektoriaus dalies diagnostiką, nustatyta, kad kolektoriaus pralaidumas pakankamas, tačiau paties vamzdyno techninė būklė yra prasta: gelžbetonio konstrukcijos yra gerokai pažeistos korozijos ir nuolatinio vandens mechaninio poveikio. Įvertinus vamzdyno pažaidas ir galimus rekonstrukcijos būdus, nuspręsta ne perkloti vamzdį, o sustiprinti esamo vamzdyno konstrukcinę dalį. Tai bus daroma iš vidaus panaudojant papildomo armavimo ir torkretavimo metodą. Remontuojamo kolektoriaus ilgis – 514 m.

Be to, „Grindos“ gamybinėje teritorijoje, ties išleistuvu bus įrengta 2700 l/s našumo naftos ir smėlio požeminė valykla su išleidžiamų nuotekų realaus laiko monitoringo sistema, kuri leis nuolat stebėti į Nerį išleidžiamų nuotekų kokybę.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist