Miestas

Viename miesto paplūdimyje pablogėjo vandens kokybė: maudytis nerekomenduojama

Gavus tyrimų rezultatus, nustatyta, kad Žirmūnų g. 93C esančioje maudykloje žarninių enterokokų ir žarninių lazdelių skaičius viršija ribines vertes, todėl maudytis šioje maudykloje nerekomenduojama – laukite atnaujinimo kitą savaitę. Kituose tirtuose Vilniaus miesto ir rajono paplūdimiuose vandens kokybė yra puiki, todėl kviečiame mėgautis vandens pramogomis prie šių vandens telkinių

Liepos 22 d. Vilniaus rajone esančiame Naudžių tvenkinyje buvo atlikti pakartotiniai maudyklos vandens kokybės mikrobiologiniai tyrimai. Gavus tyrimų rezultatus nustatyta, kad vandens kokybė atitinka parametrų vertes, todėl rekomendacija nesimaudyti atšaukiama.

Liepos 18 d. Vilniaus mieste ir rajone buvo atlikti maudyklų vandens kokybės mikrobiologiniai tyrimai.

 

Vilniaus miesto maudyklų vandens kokybės mikrobiologiniai tyrimai parodė, kad vandens kokybė atitinka parametrų vertes ir yra puiki. Buvo tikrinamos šios vietos: Valakampių (I ir II paplūdimiai), Tapelių (I ir II paplūdimiai), Balžio ežero (I ir II paplūdimiai), Balsio, Gelūžės, Salotės ežerai ir prie Vokės upės esanti maudykla Grigiškėse (šalia Afindevičių g.). Ištirtų parametrų vertės atitinka Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus ir yra puikios kokybės.

Vilniaus rajone esančių maudyklų (Gėlos, Ilgučių, Asvejos, Vilnojos, Elniakampio, Riešės ir Aliejūnų ežeruose bei Juodšilių ir Prūdiškių tvenkiniuose) vandens parametrų vertės atitinka Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus.

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
10 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button