Miestas

Vėl tęsiami Vingrių šaltinių skvero tvarkymo darbai

Atnaujinami tvarkymo darbai tarp Vingrių ir Mindaugo gatvių, šalia MO muziejaus, kur atsivers nauja viešoji erdvė – Vingrių šaltinių skveras.

Birželį darbai buvo laikinai sustabdyti, nes buvo tikslinami projekto įgyvendinimo technologijos sprendiniai. Nustatyta, kad neišvengiamai reikia papildomai stiprinti žemės sankasą bei atlikti dalinį grunto keitimą. Bendru sutarimu su rangovais priimtas sprendimas tęsti darbus statybvietėje.

Šiuo metu būsimame skvere yra atnaujinamos šilumos tinklų trasos, tiesiami lietaus bei nuotekų tinklai, taip pat įrengiamas papildomas drenažas, reikalingas vandens kaskadoms papildyti.

 

Tikimasi, kad projektas bus užbaigtas iki šių metų pabaigos ir kitą sezoną vilniečiams bus atverta dar viena poilsio ir rekreacijos erdvė.

Vingrių skersgatvis yra itin pamėgtas pėsčiųjų, juo patogu iš Mindaugo gatvės pasiekti Senamiestį. Atgimsiantis skveras yra suskirstytas į kelias atskiras funkcines zonas: vienoje bus įrengti ekspoziciniai elementai, kitoje atsivers tranzitinė pėsčiųjų zona. Skvere bus pažymėta viena iš seniausių Vilniaus vandenviečių – Vingrių šaltiniai, šalia atsiras ir šiuolaikinio meno objektų.

Vingrių šaltiniai dar viduramžiais buvo vandeningiausia miesto vieta. Šioje vietoje prasidedančio Vingrių upelio vanduo buvo tinkamas gerti. Prieš kelis šimtus metų sukurtas vandentiekis buvo laikomas moderniu, nes vanduo vartotojus pasiekdavo savitaka požeminiais mediniais vamzdžiais. Yra duomenų, kad Vingrių šaltiniai per parą duodavo 70 tūkstančių kibirų vandens.

 

Dabar buvusioje vandenvietėje bus įkurta erdvė, skleidžianti istorinę, kultūrinę ir pažintinę žinutę, taip integruodama senojo Vilniaus veidą į šiuolaikinio ir modernaus didmiesčio gyvenimą. Skvere bus atnaujinti šaligatviai ir terasiniai laiptai, įrengti apžvalgos takai. Suformuoti želdynai, įrengtos vaikų žaidimo aikštelės, sutvarkytos būtinosios inžinerinės ir lietaus nuotekų tinklų sistemos. Projekto vertė – 1 490 688 Eur.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
23 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Tomas

Dar viena vieta Vilniuj, kur kepsim nuo karščio. Kas su tom trinkelėm pasidarė? Toks jausmas, kad bile padaryt ir pasidalinti pinigus su draugais tarpusavy.

rasa

Na taip, vizualizacija atrodo šūdinai

Laura

Tagiškas projektas, kaip ir dauguma (99%) kitų Vilniaus žaliųjų erdvių darkymo projektų. Vilnius dūsta, temperatūra ant šitų “brangiai prabangių” plytų dešimtimis laipsnių aukštesnė nei paprasčiausioje pievelėje ar dar geriau medžių pavėsyje. Idėja nukvakusiems Vilniaus merui ir degradavusiam vyr. architektui – jei jau esat tokie nabagai praplyšusiom kišenėm, kad reikia iš mūsų vogti medžius, aištes, pievas ir kitą gėrį užklojant tomis baisiomis plytomis, tai bent persiorganizuokit savo versliuką į tikrą žalių erdvių grąžinimą Vilniui, kad nepriklausomi šaltiniai girtų Vilnių už žalumą, o ne jūsų samdytos pr kontorėlės. Pasižiūrėkite Singapūro pavyzdį – kaip įspudingai miestas pasikeitė ėmus jį apželdinti. Dabar ya labai… Skaityti daugiau

Irma

Nors žolės kokią juostą paliktų…

Gruzas

Ir vėl dominuoja plytelių skurdo estetika.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button