Miestas

Vasaros metu neatlygintinai aukoti kraujo bus galima ir Rotušės aikštėje

Puoselėdamas neatlygintinos donorystės idėją, Nacionalinis kraujo centras (NKC) vienija jėgas su Vilniaus Rotuše. Visą vasarą, vykstant miesto renginiams ir šventėms, Rotušės aikštėje vilniečiai ir miesto svečiai galės paaukoti kraujo ir taip prisidėti prie gyvybių gelbėjimo. Tai įsipareigojo Nacionalinio kraujo centro ir Vilniaus Rotušės vadovai antradienį pasirašydami bendradarbiavimo sutartį.  

NKC direktorius Daumantas Gutauskas tvirtina, jog tai – tik vienas iš žingsnių didinant neatlygintinos kraujo donorystės vietų skaičių sostinėje ir Lietuvoje tam, kad donorams būtų patogiau ir reikėtų gaišti mažiau laiko, o atvykus į renginius tuo pačiu būtų galima paaukoti kraujo.  

„Vilniaus centre dirbantys miestiečiai dažniausiai mus rasdavo Vinco Kudirkos aikštėje priešais Vyriausybę. Nuo šiol galėsime susitikti ir kitoje Vilniaus gyventojų ir miesto svečių pamėgtoje vietoje – aikštėje priešais Rotušę. Tikimės, kad būdami arčiau žmonių paskatinsime neatlygintinais kraujo donorais tapti dar daugiau neabejingų gyventojų ir galėsime prisidėti gelbėjant dar daugiau gyvybių“, – sako D. Gutauskas.  

 

Vilniaus Rotušės valdytojas Perlis Vaisieta džiaugiasi, kad vasarą šalia reprezentacinės miesto vietos atsiras mobili NKC palapinė, prie kurios gyventojai galės stabtelėti ir paaukoti kraujo tiems, kam to labiausiai trūksta.  

„Būdami sveiki, turime būti solidarūs ir padėti ligoniams, kraujo perpylimo laukiantiems pacientams. Smagu, kad galimybė aukoti kraujo atsiranda gyventojams patogiose miesto vietose. Tad kviečiu visus sveikus geros valios žmones nelikti abejingais, užsukti į Nacionalinio kraujo centro svetainę ir taip pasitikrinti, kuriomis vasaros dienomis Rotušės aikštėje bus galimybė paaukoti kraujo ir atlikti šį gerąjį darbą“, – sako P. Vaisieta.

Jis pabrėžia, kad Kraujo centro palapinė priešais Rotušės aikštę stovės pagrindinių gyvos muzikos festivalio „Rotušės kolonada“ renginių metu, todėl gyventojai gali suderinti tiek malonumą, tiek pilietinę pareigą – paaukoti kraujo kilniam tikslui. Jis kviečia gyventojus atvykti pasiklausyti nemokamų koncertų Rotušės aikštėje ir kartu padėti tiems, kam kraujo šiuo metu reikia labiausiai.

 

NKC komanda vilniečių ir miesto svečių lauks nustatytomis dienomis priešais Rotušę visais trimis vasaros mėnesiais, pagal lentelėje pateiktą grafiką:  

DataNKC palapinės darbo laikasFestivalio „Rotušės kolonada“ renginiai (koncertų pradžia – 19:00 val.) Detali visų renginių programa: www.vilniausrotuse.lt
Birželio 2 d.16:00-20:00Koncertas “Vaikai už taiką“. Koncertuoja Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos,, Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“, B. Dvarionio dešimtmetės muzikos mokyklos kolektyvai, S. Stavickis-Stano ir Alana Šport
Birželio 8 d.16:00-20:00Veronika Chichi KVINTETAS: Veronika ChiChi (vokalas), D. Golovanovas (klavišiniai), D. Razmus (mušamieji), A. Duckis (kontrabosas), A. Gotesmanas (perkusija)
Birželio 23 d.16:00-20:00AMERIKIETIŠKI SUVENYRAI. Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras. Meno vadovas ir dirigentas – E. Anskaitis
Liepos 14 d.16:00-20:00GIUNTER PERCUSSION. Vadovas P. Giunteris.
Liepos 28 d.16:00-20:00Vilniaus poezijos ir muzikos dekalogas.  Saulius Petreikis su grupe. Dalyvaus aktoriai skaitovai – E. Gabrėnaitė, V. Bagdonas, A. Bialobževskis, P. Vaisieta
Rugpjūčio 4 d.16:00-20:00TAUTŲ DIENA. Dalyvaus tautinių bendrijų ansambliai – lenkų “Tročanė”, karaimų “Birlik”, totorių “Efsanė”.
Rugpjūčio 11 d.16:00-20:00JAUNIMO MUZIKOS DIENA. Mantas Varnas su grupe, grupė Dideli Plaukai.
Rugpjūčio 18 d.16:00-20:00THE DITTIES. Veronika Čičinskaitė-Golovanova, Rūta Švipaitė, Rūta Jakulytė-Valčiukienė (vokalas), D.Golovanov (klavišiniai)
Rugpjūčio 24 d.16:00-20:00UKRAINOS NEPRIKLAUSOMYBĖS DIENA. Jungtinis Lietuvos ir užsienio atlikėjų koncertas ir video projekcija ant Rotušės fasado WALLS HAVE EARS (programa bus patikslinta)
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button