Miestas

VASA kviečia gyventojus įsitraukti į kovą su įžūliais teršėjais

Sostinės savivaldybės įmonei „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA) įrengus 14 stebėjimo kamerų šalia komunalinių atliekų šalinimo konteinerių, per du mėnesius užfiksuota apie 160 atliekų tvarkymo pažeidimų. VASA duomenimis, šie skaičiai – tik mažoji dalis visų atliekų tvarkymo pažeidimų, kuriuos kasdien nustato įmonės kontrolieriai. Pastaruoju metu įmonė sulaukia vis daugiau pranešimų iš aktyvių sostinės bendruomenių ir seniūnijų, kurių atstovai pastebi didelių gabaritų atliekų sąvartas ir paliktas popierinių pakuočių atliekas šalia konteinerių daugiabučių namų kiemuose, prie laiptinių, po pirmojo aukšto balkonais. VASA kviečia visus gyventojus nelikti abejingais ir bendromis pastangomis sutramdyti įžūlius teršėjus.

Pasak VASA direktorės Justinos Prunskienės, pagal atliekų tvarkymo kultūros pavyzdžius miesto gyventojus galima suskirstyti į kelias grupes. Vieni nuolat šiukšlina daugiabučių namų kiemuose, primesdami atliekų tvarkymo kaštus kitiems gyventojams. Dalis gyventojų yra abejingi arba piktinasi, tačiau nesiima jokių veiksmų, kad aplinką teršiantys kaimynai būtų sudrausminti. Yra ir pažangių žmonių, kurie ne tik praneša apie pastebėtus pažeidimus, bet ir patys stengiasi pažaboti įžūlius šiukšlintojus.

Kas mėnesį VASA kontrolieriai apvažiuoja ir patikrina apie 9000 mišrių buitinių atliekų surinkimo aikštelių. Pastebima, kad karantino metu ypač daugėja neteisėtai išmestų didelių gabaritų ir popierinių pakuočių atliekų daugiabučių namų kiemuose. Problematiškiausiose atliekų surinkimo vietose stebėjimo kameromis per du mėnesius užfiksuota 159 pažeidimai, informacija apie juos operatyviai perduodama miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriui.

 

„Net jei prie kiekvieno konteinerio pastatytume po stebėjimo kamerą ar patys nuolat budėtume prie jų, be aktyvių pilietiškų gyventojų įsitraukimo į kovą su teršėjais nepakeisime atliekų tvarkymo kultūros. Labai svarbu, kad visi gyventojai suprastų, jog tinkamas atliekų tvarkymas yra naudingas jiems patiems“, – teigia Justina Prunskienė.

Pasak jos, pirmiausia, rūšiuodami ir tinkamai tvarkydami atliekas, gyventojai mažina savo išlaidas už mišrių atliekų tvarkymą. Antra, tinkamai tvarkant atliekas, mažėja aplinkos tarša ne tik artimoje aplinkoje, bet ir sąvartynuose, o rūšiuojamos atliekos yra perdirbamos ir panaudojamos net keletą kartų.

VASA primena, kad didelių gabaritų atliekas – senus baldus, remonto ir statybos atliekas, buitinę techniką ir santechniką, automobilių padangas bei kitus stambius nebereikalingus daiktus jų savininkai privalo išvežti į specialias aikšteles arba užsakyti išvežimo paslaugą kreipdamiesi į atliekų vežėjus.

 

„Iki karantino gyventojai galėjo užsakyti nemokamą didelių gabaritų atliekų išvežimo paslaugą iš savo gyvenamųjų būstų kreipdamiesi į mūsų įmonę – užsakymai buvo priimami VASA savitarnos svetainėje. Šiuo metu ši paslauga laikinai sustabdyta siekiant sumažinti tiesioginių kontaktų ir viruso plitimo rizikų, tačiau pasibaigus karantinui ji vėl bus teikiama. Todėl, jei dabar nėra galimybių gyventojams patiems išvežti ir priduoti stambių atliekų į tam skirtas aikšteles, siūlome palaukti karantino pabaigos, kai vėl galėsime teikti šią paslaugą, bet jokiu būdu neteršti aplinkos“, – sako VASA vadovė Justina Prunskienė.

Savivaldybių tarybų patvirtintose atliekų tvarkymo taisyklėse numatyta, kad atliekų tvarkymo pažeidimas užtraukia baudą nuo 30 iki 140 eurų. Už pakartotinai padarytus nusižengimus bauda gali siekti iki 600 eurų 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
48 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Gruzas
Gruzas
1 metus

O kur dėti augalinės kilmės atliekas – kiemuose patys genime medžius, tad kur dėti šakas? Ar tai ne šiukšlės? Kaip tuo rūpinasi VASA?

algimantas
algimantas
1 metus

Šiuo metu ši paslauga laikinai sustabdyta siekiant sumažinti tiesioginių kontaktų ir viruso plitimo rizikų,

tai kur deti nereikalingus baldus?Ar neperdetos baimes?

kestutis
kestutis
1 metus

ka čia toji VASA kalba apie pilietiškuma,gyventojai moka pinigus už atlieku išvežyma,nemažus pinigus…tai ir malonekit išvežt šiukšles.Ar norite kaip kad Seime,nieko nedarant algas gaut?:)tarp kitko,VASA darbuotoju eiliniu alga siekia tukst.EUR…kai kitur moka ,vos ne vos 5-6šimt.Tad,daigiau dirbkit ir mažiau bedavokit TAME!

Šviesa
Šviesa
1 metus
Atsakinėti į  kestutis

Gyventojai moka tikrai nedidelius pinigus už šiukšlių išvežimą. Už tvarkinguose konteineriuose sumestas šiukšles. Tačiau atsiranda tokių kęstučių, kurie susigalvoja savo teises, ir šiukšlina kue papuola – laiptinėse, rūsiuose, miškuose. Paskui tavo uodegą reikia pastatyti po šiukšlių surinkėją? Principe galima, jei jam algą mokėsi, per mėnesį apie 1000.

Vidmantas
Vidmantas
1 metus

Taip sutinku, kad tokie dalykai vyksta.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button