Kai kuriose miesto vietose ant apšvietimo stulpų galima pastebėti vaizdo kamera ir garsiakalbius. Vaizdo kameros yra įrengiamos prie bendro naudojimo konteinerių, kur yra fiksuojama daugiausia atliekų išmetimo pažeidimų. Pažeidėjams gresia baudos net iki 600 eurų.

Vaizdo kameros yra įrengiamos ant apšvietimo atramų, kurios leidžia prisijungti prie nuolatinio maitinimo. Gyventojai yra perspėjami, kad nurodytoje vietoje vyksta vaizdo stebėjimas. Tose vietose, kur prie atliekų konteinerių yra įrengtos kameros, yra žymimos specialiais ženklais. 

,,Atliekų tvarkymo taisyklės draudžia palikti bet kokias atliekas šalia konteinerių. Kamerų įrašus, kuriuose yra užfiksuojami atliekų pažeidėjai, VASA perduoda Vilniaus savivaldybės Viešosios tvarkos skyriui. Už neteisėtai prie konteinerių paliktas atliekas yra taikoma administracinė nuobauda iki 600 EUR, kuri ir gresia pažeidėjams”, – komentuoja Vilniaus atliekų sistemos administratoriaus (VASA) Komunikacijos specialistė Simona Grikšaitė.

Šiuo metu kameros yra įrengtos 34 Vilniaus vietose, kur VASA kontrolieriai fiksuoja daugiausia pažeidimų ir sąvartų. Artimiausiu metu pradės veikti ir garsiakalbiai, įrengti tose pačiose vietose ant apšvietimo atramų. Per garsiakalbius gyventojai išgirs specialius įspėjamus pranešimus.

,,Jei bus fiksuojamas atliekų pažeidimas, automobiliu užstatomas priėjimas/privažiavimas prie konteinerių aikštelės, tuomet bus girdimas įspėjamasis pranešimas, o už teisingai tvarkomas atliekas piliečiai išgirs padėką. Taip pat garso pranešimai informuos gyventojus apie galimybę pasinaudoti nemokama didelių gabaritų išvežimo iš namų paslauga. Atliekų vežėjams taip pat bus padėkojama už paliktą tvarkingą konteinerių aikštelę po atliekų išvežimo”, – sako VASA atstovė.

Kol kas garso įrašų sistema yra testuojama. Įrašai bus leidžiami tik pagal poreikį, realiu metu pastebėjus pažeidimą. Taigi gyventojai, kurie nepažeidinėja jokių atliekų išmetimo taisyklių, neturi ko bijoti – jie šių naujų sistemų gali net nepastebėti.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.MadeinVilnius.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

35 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate, jog buvo atsisakyta įgyvendinti grandiozinį Baltojo tilto rekonstrukcijos projektą?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.