Vaivorykštinė perėja šią vasarą buvo perdažoma mažiausiai keturis kartus. Prieš LGBT visuomenę nusiteikę asmenys ją vis išteplioja kitais dažais, o savivaldybė nepasiduoda. Kiek tokia kova su vandalais kainuoja miesto valdžiai?
„LNK žiniose” komentavęs Vilniaus miesto savivaldybės atstovas Gintaras Leperskas teigė, kad tokios perdažymo akcijos kainuoja iki 500 eurų. Jos išvalymas atsieina savivaldybei pigiau.
Vaivorykštė buvo sutepliota du kartus prieš NATO susitikimą Vilniuje, o du kartus po jo. Vieną kartą ji buvo ištepliota pilkais dažais, vėliau ant jos nupiešė svastikos simbolius. Trečią kartą ant vaivorykštės nupiešė juodas linijas, o dabar ant jos išpylė baltų dažų.
Kiekvieną kartą savivaldybė stoja į kovą su vandalais ir iš naujo atnaujina šią perėją.
Vilniaus miesto savivaldybę pašalinti instaliaciją nuo perėjos buvo įpareigojusi policija, tačiau teismas tokį sprendimą atmetė.
Su vandalais kovoja ne tik savivaldybė, bet ir policijos pareigūnai, kurie fiksuoja įvykius ir ieško kaltininkų.
Vaivorykštės Pylimo gatvės perėjoje gadinimą savivaldybė laiko pasikartojančiu vandalizmo aktu. Prie perėjos yra įrengta stebėjimo kamera, kurios užfiksuotą vaizdą po kiekvieno atvejo savivaldybė perduoda policijai. Kaip ir bet kuriuo kitu atveju, savivaldybė sutvarko vandalizmo padarinius – vykdomi plovimo, perdažymo ir kiti darbai pagal poreikį. Perėjos valymo ir vaivorykštės atnaujinimo darbų kaina kinta, priklausomai nuo sugadinimo masto, ji gali svyruoti nuo maždaug 300 iki 500 eurų. Darbai atliekami savivaldybės lėšomis, tačiau jei policija nustatys perėją sugadinusius asmenis ir skirs jiems baudas už chuliganizmą, tuomet būtų galima išsiieškoti savivaldybės infrastruktūrai padarytos žalos atstatymo kaštus.
