Vilniaus meras Valdas Benkunskas tvirtina, kad pirmadienį prasideda informacinė sklaidos kampanija, susijusi su NATO viršūnių susitikimu ir eismo pokyčiais mieste tomis dienomis. Pasak jo, ribojimai sostinėje numatyti keturiose zonose.

„Visą renginio savaitę, nuo liepos 6 d., Vilnius bus išskirtinis miestas. Sostinė atsakinga už dvi svarbias sritis – eismo organizavimą (…) ir paslaugų sektorių, užtikrinant, kad būtų tinkamas miesto paruošimas“, – pirmadienį žurnalistams teigė V. Benkunskas.

„Kalbant apie eismą, eismo judėjimus, kuriuos jau šiandien žinome, bet dėl saugumo protokolo dar ne viską galime paskelbti, šiandien aišku, kad eismo ribojimai bus keturiose zonose: Vilniaus oro uosto teritorijoje, „Litexpo“ parodų rūmų teritorijoje, senamiesčio teritorijoje tarp Pylimo g., Konstitucijos pr. ir Maironio g. bei Seimo prieigose. Visos šios zonos eismo ribojimo prasme bus intensyvios“, – sakė jis.

Sostinės vadovas akcentavo, kad prie „Litexpo“ liepos 11-12 d. ir Senamiestyje to paties mėnesio 10-12 d. pravažiuoti bet kokiu transportu bus neįmanoma.

„Prie „Litexpo” bus ribotos galimybės, o gal net nebus galimybių pravažiuoti su savo asmeniniu transportu liepos 11–12 d. ir Senamiestyje numatomi eismo ribojimai, draudimai liepos 10–12 d. Šiomis dienomis į Senamiestį nebus galima įvažiuoti nei asmeniniu, nei viešuoju transportu, nei paspirtukais, nei dviračiais, bus leidžiamas tik pėsčiųjų judėjimas, perėjus apsaugos zonas“, – tvirtino konservatorius.

A. Bužinskas: maža tikimybė, kad kavines aptarnaujantis transportas galės patekti į Senamiestį

Tuo tarpu sostinės savivaldybės administracijos direktorius Adomas Bužinskas tvirtino, kad yra maža galimybė, jog į Senamiestį minėtomis dienomis galės patekti ir transportas, kuris aptarnauja kavines bei restoranus. Pasak jo, vienintelis transportas, kurio tikimasi numatytose zonose, yra atliekų vežėjų mašinos.

„Į Senamiesčio teritoriją, centrinę miesto dalį, automobiliais į ją nebus galima patekti, į ją galės patekti tik spec. transportas. Maldos namai, ugdymo įstaigos, kavinės, restoranai, barai ir visa kita veikiantys centrinėje miesto zonoje, negalės būti aptarnaujami ir jų klientai ten turės patekti pėsčiomis“, – sakė A. Bužinskas.

„Jeigu matysime, kad 3 dienoms neįmanoma kavinėms, restoranams pasirūpinti prekėmis, kuriomis aprūpina savo klientus, tuomet ieškosime būdų, bet jau kartu su Vadovybės apsaugos tarnyba. Šiai dienai manau, kad yra maža tikimybė, kad aptarnaujantis transportas galės aptarnauti kavines ir barus“, – tikino jis.

Galiausiai administracijos direktorius pabrėžė, kad miestas iš savo pusės darys viską, jog viešoje erdvėje „suktųsi“ Ukrainos narystės NATO tema ir tam sostinė pritaikys „tam tikrus infrastruktūrinius dalykus.

ELTA primena, kad NATO viršūnių susitikimas Vilniuje bus rengiamas šių metų liepos 11-12 dienomis.

Specialiojo transporto ribojimai

Atliekų vežėjai pasirūpins konteinerių išvalymu prieš pat eismo ribojimų įvedimą. Į uždarytas teritorijas nebus leidžiama įvažiuoti taksi, pavežėjams, pašto siuntų išvežiotojams, kurjeriams. Į šias teritorijas patekti galės tik specialus transportas, su leidimais: policija, Vadovybės apsaugos tarnyba (VAT), greitosios medicinos pagalba (GMP) ir ugniagesių tarnyba, miesto avarinės tarnybos.

Viešasis transportas prie Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ bus apribotas liepos 11–12 d., Senamiestyje transporto judėjimas nebus galimas liepos 10–12 d. Viešasis transportas vyks į autobusų ir geležinkelio stotis, tačiau gali būti pakeisti judėjimo maršrutai, apvažiuojant Senamiestį ar tam tikras gatvių atkarpas.

Visą aktualiausią informacija apie susitikimą, eismo ribojimus galima rasti nato.vilnius.lt

Ignas Dobrovolskas (ELTA)

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

38 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist