Miestas

Užupyje bus paminėtas Dalai Lamos gimtadienis

Tibeto skvere Užupyje pirmadienį Tibeto rėmėjų iniciatyva bus paminėtas 86-asis Jo Šventenybės XIV Dalai Lamos gimtadienis. Tikroji Tibeto dvasinio lyderio gimimo diena yra liepos 6-oji – sutampanti su Lietuvos Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena.

Renginyje dalyvaus Tibeto rėmėjas Robertas Mažeika bei aktorius Kristupas Kavaliauskas. Čia skambės tibetietiška muzika, bus skaitomos ištraukos iš 2021 metais pasirodžiusios knygos „Iliustruota Dalai Lamos biografija“, kurioje pasakojama šios neeilinės asmenybės gyvenimo ir tikėjimo kelionė.

Pasak renginio organizatorių, Tibeto skvere bus pastatytas stendas su Dalai Lamos mintimis, o renginio dalyviai bei Tibeto skvero lankytojai ir vėlesnėmis dienomis čia ras atskirus lapelius, tartum asmenines žinutes nuo Dalai Lamos, kurias galės pasiimti atminčiai.

 

Šis renginys – įžanga į dar vieną ypač svarbią datą: šių metų rugsėjį sukanka 30 metų nuo pirmojo Dalai Lamos vizito Lietuvoje 1991-aisiais. Tuomet vienas ryškiausių dvasinių autoritetų, taikos ir atjautos skleidėjas atkreipė viso pasaulio žiniasklaidos dėmesį į mūsų kraštą ir simboliškai visas tris Baltijos valstybes sugrąžino į pasaulio žemėlapius.

Po šio vizito Lietuvos Seime buvo įsteigta Tarpparlamentinių ryšių Tibeto rėmimo grupė, o dar po kelerių metų – rašytojos Jurgos Ivanauskaitės iniciatyva – neformali Tibeto rėmimo grupė, visuomenėje aktyviai kėlusi ir iki šių dienų tebekelianti Tibeto laisvės klausimą.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button