Miestas

Užupio Konstituciją bus galima skaityti lotyniškai

Ketvirtadienį, iškart po vakarinių Šv. Mišių Vilniaus Bernardinų bažnyčioje, vyks procesija į Paupio gatvę, o joje – į lotynų kalbą išverstos Užupio konstitucijos atidengimo Užupyje ceremonija ir agapė su užupiečiais.

ELTA primena, kad Bernardinų parapijai priklausanti Užupio Respublika turi savo prezidentą, premjerą, ministrus, ambasadorius, kariuomenę, šventes ir Konstituciją.

Ant Paupio gatvės sienos įvairiausiomis pasaulio kalbomis galima perskaityti pagrindinį Užupio Konstitucijos įstatymų rinkinį. Vertimų daugėja, o nuo ketvirtadienio Konstituciją bus galiam skaityti ir lotyniškai.

 

Dešiniau Konstitucijos pavaizduota Užupio Respublikos vėliava – kiauras delnas. Jis atvirumo ir tolerantiškumo ženklas, o kiaurymė – kad Užupyje galima gyventi, mylėti, dirbti, tačiau neįmanoma turėti.

Užupio Konstitucijos autoriai – Romas Lileikis ir Tomas Čepaitis. Ji sukurta tik per tris valandas ir 1998 metų balandžio pirmąją paskelbta lentoje Paupio gatvės pradžioje.

Tekstus lazeriu išgraviravo Vitas Mačiulis. Rėmėjų vardai – Konstitucijos vidinėje pusėje, tad juos galima pamatyti pridėjus veidrodėlį.

 

Kaip sakė teksto autoriai, Užupio Konstituciją jie sumanė todėl, kad Lietuvoje dar trūksta tolerancijos, o tai „ateina iš baimės“.

Pagrindinio „Respublikos už upės įstatymo“ punktų – 40. Pirmieji trys: „Žmogus turi teisę gyventi šalia Vilnelės, o Vilnelė tekėti šalia žmogaus”, „Žmogus turi teisę į karštą vandenį, šildymą žiemos metu ir čerpių stogą”, „Žmogus turi teisę mirti, bet tai nėra jo pareiga”, paskutiniai: „Žmogus turi teisę nebijoti”, „Nenugalėk”, „Nepasiduok”.

Kaip skelbė ELTA, Užupio Konstitucijos lotyniškai atidengimas – dalis Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje trečiadienį prasidėjusių titulinių atlaidų, kurių metu ne tik vilniečiai bus kviečiami atvykti į šventę, bet ir lankomi parapijiečiai Užupyje.

 

Atlaiduose tradiciškai bus minima Pasaulinė gyvūnijos ir švento Pranciškaus Asyžiečio, gyvūnų globėjo, diena. Todėl spalio 7 dieną, sekmadienį, gyvūnų mylėtojai kviečiami su savo augintiniais.

Pasak Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčios klebono, kun. Evaldo Darulio, parapijos globėjas Šventas Pranciškus yra gamtos, gyvūnų globėjas, todėl, kaip ir kasmet, bus laiminami vilniečių gyvūnai. „Ateikite patys, atsineškite, atsiveskite savo augintinius – švęskime kartu”, – kvietė tėvas pranciškonas.

Sekmadienio vakarą bažnyčioje numatomas Casey Cole knygos „Pašaukimas: kas nutinka pasakius Dievui „Taip“ pristatymas ir diskusija Bernardinų bendruomenės centre.

 

Ieva Urbonaitė-Vainienė Eltos korespondentė

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Algimantas

Sveiki, kelios klaidelės. Konstitucija turi 41 punktą ir trys paskutiniai:
39. Nenugalėk. 40. Nesigink. 41. Nepasiduok.
Paupio gatvėje pirmoji konstitucija buvo pakabinta, berods, 2002 m.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button