MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Nacionalinis stadionas
Miestas

Uždegta žalia šviesa nacionaliniam stadionui: bus atidarytas 2022 m.

Baigėsi pusmetį trukusios Vilniaus savivaldybės, Vyriausybės ir potencialaus koncesininko „Axis Industries“ derybos dėl nacionalinio stadiono. Sutarta ne tik dėl finansinių, techninių ir teisinių Daugiafunkcio centro projektų aspektų, bet ir įvairių smulkmenų, tokių kaip stadiono dangos.

„Sutapimas, kad prieš šio vakaro futbolo rungtynes turime gerų naujienų dėl Nacionalinio stadiono. Daugiafunkcis kompleksas ir nacionalinis stadionas po šių derybų tampa nebe tolimu miražu, tačiau Vilniaus, Vyriausybės ir verslo efektyvios partnerystės konkrečiu planu“, – džiaugėsi Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Daugiafunkcis kompleksas, pasak Vilniaus mero, bus atidarytas 2022 m.

Derybų metų buvo sutarta, kad nacionaliniame stadione, kuriame varžybas stebės iki 15 tūkst. žiūrovų, bus įrengta aukščiausio lygio hibridinė danga, ant kurios buvo žaidžiamas šių metų pasaulio futbolo čempionatas ir kuri yra naudojama aukščiausio lygio Anglijos ar Ispanijos nacionalinių čempionatų varžybose.

Šalia stadiono iškils trys futbolo aikštynai treniruotėms, šešios krepšinio aikštelės, rankinio, gimnastikos, bokso aikštynai. Bus pastatytas ir atskiras lengvosios atletikos aikštynas.

Bendra projekto vertė – 80 mln. eurų, o nacionalinio stadiono vertė – apie 33 mln. eurų. Daugiafunkcis kompleksas ant Šeškinės kalvų bus skirtas sveikatinimui, ugdymui ir užimtumo skatinimui.

22 ha teritorijoje taip pat bus įrengtas kultūros centras, biblioteka, 300 vietų vaikų darželis ir sporto muziejus.

Lukas Blekaitis (ELTA)

3
PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
GintarasSlavaRomas Recent comment authors
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
naujausius seniausius labiausi vertinti
Pranešti apie
Gintaras
Skaitytojas
Gintaras

Duokdie kad trečias kartas nemeluos. Gal Vilniaus 700 metų jubiliejui bus pateiktas siurprizas….

Slava
Skaitytojas
Slava

Ar niekam nė motais kad per 20 metų vietinė infrastruktūra “šiek tiek” pasikeitė? Kad jau šalia pastatytas Akropolis per eilinį ispardavimas užkemša visus įmanomus privažiavimus – juodai!? Kaip rodo protingesniu valstybių praktika, tokios niekada neplanuoja tokio tipo statinių viduryje miesto, o kaip tik pakraštyje. Kas ir buvo šitoje vietoje prieš 20 metų.. Bet ne dabar.. Pritariu – eilinį kartą bus praplauti pinigai, net ir tokiu stebuklingu atveju jeigu ir užbaigs projektą..

Romas
Skaitytojas
Romas

spėju puse pastatys ir vėl viskas dings..nes išplaus kaip visada pinigus. Ši šalis niekam nerūpi dėl to ir yra kaip afrikos stepė.

Panašūs pranešimai

Senamiestyje – automagistralės eismui prilygstantis triukšmas

BNS

Vilniaus regione atliekų konteineriai šiais metais degė mažiausiai 26-is kartus: prašo tausoti turtą ir prisidėti prie aplinkos apsaugos

Evaldas Činga

Vietoj planetariumo bus kuriamas Jaunimo mokslo (STEAM) centras

Donatas Andrijauskas

E. Misiūnas: Vyriausybė nesitraukia iš Nacionalinio stadiono projekto

BNS

Sužinokite, kurie 29 sostinės daugiabučių kvartalai pateko į renovuotinų sąrašą

Donatas Andrijauskas

Vilniaus valdžia sugalvojo sutaupyti: už stadiono statybą sumokės per metus

BNS

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika