Miestas

„UNESCO“ ir „National Geographic“: Vilnius – vienas romantiškiausių miestų Europoje

„UNESCO“, „National Geographic“ ir paveldo ir turizmo ekspertai susibūrė kartu, kad apžvelgtų ir pristatytų visai tarptautinei visuomenei pasaulio paveldą ir kad parodytų jo unikalias savybes, reikšmę šalia šių objektų ar vietovių gyvenančioms bendruomenėms.

2016-aisiais metais prasidėjusi programa pavadinta „Pasaulio paveldo kelionės Europoje“. Ši programa buvo remiama Europos Sąjungos ir taip buvo siekiama paskatinti šios tematikos keliones Europos Sąjungoje. Pasaulio paveldo kelionių ekspertai 34 unikalias Europos Sąjungos vietas suskirstė į keturias kategorijas: senovinė Europa, požemių Europa, karališkoji Europa bei romantiškoji Europa.

Vilnius – tarp 8 romantiškiausių vietovių Europos Sąjungoje

Kategorija „romantiškoji Europa“ pristatoma jaukiu šūkiu: tegul širdis jus neša per Europos romantiškiausias vietoves, persismelkusias istorija ir apipintas legendomis. Visi ypatingai turėtų suklusti dėl šios kategorijos, nes būtent į ją pateko Vilnius. Tiesa, į „romantiškosios Europos“ kategoriją pateko tik 8 Europos vietovės. Būtent Vilnius išrinktas į vieną iš šių kategorijų, nes kitose kategorijose vietovių iš Baltijos šalių nėra.

 

Kokie atradimai laukia užsieniečių Vilniuje?

Tinklalapio skaitytojams Vilniaus senamiestis pristatomas kaip viduramžių išplanavimo miestas, kuriame itin lengva ir patogu vaikščioti, atrasti gotikinius, renesanso, baroko ar klasicizmo pastatus. Šalia upės, ant žole apaugusios kalvos, miesto svečiai galės pamatyti Gedimino bokštą – atminimą pirmosios pilies čia pastatytos dar XV amžiuje. Kalvos papėdėje, katedros požemiuose, palaidota žymioji Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės moteris – kunigaikštienė Barbora Radvilaitė. Nepamirštama paminėti ir bohemiškosios ir meniškosios miesto dalies – Užupio respublikos. Šiltuoju metu laiku Vilniaus gatvės, teatrai ir galerijos prisipildo įvairiais festivaliais, muzika, menu ir teatrališkais pasirodymais.

„Europos grožis visada įkvėpdavo meilei. Visai nesvarbu ar ta meilė liepsnoja jaunavedžių širdyse ar žymiausiuose meno kūriniuose, nes viskas tiesiog paskendę romantikoje. Romantika spinduliuoja vaizdinguose miestuose, didmiesčiuose, įspūdingose bažnyčiose ir net senovinėse šventyklose. Europa – romantizmo lopšys, epocha prasidėjusi XVIII amžiaus pabaigoje ir išlaisvinusi emocijas, vaizduotę bei turėjusi didžiulę įtaką literatūrai, muzikai, menui ir architektūrai visame pasaulyje. Rinkitės „Romantiškosios Europos“ kategoriją ir keliaukite po garsiausių meilės istorijų vietoves. Tyrinėkite vietoves, kurios įkvėpė žmones šimtmečiams ir tuo pačiu susikurkite savo nepamirštamą meilės istoriją“, – taip „Unesco“ ir „National Geographic“ atstovai kviečia atrasti romantiškąją Europą.

Tinklalapį anglų kalba ir visas kelionių kategorijas galite rasti čia.

 

Autorius: Aidas Pelenis, MadeinVilnius.lt. Nuotr.: Kęstutis Petronis

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
22 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button