Miestas

Į būsimą vietą trumpam atgabentas dr. Jono Basanavičiaus skulptūros modelis

Vakar, trečiadienį, vilniečiai šalia Filharmonijos galėjo netikėtai išvysti dr. Jono Basanavičiaus skulptūros modelį. Nuotraukos iš įvykio vietos greitai išplito po socialinius tinklus. Šioje vietoje rudenį turėti išdygti tikroji tautos patriarcho skulptūra.

Paminklą dr. Jonui Basanavičiui ir jo vardo aikštę išvysime jau lapkričio 23-ąją, minint patriarcho gimtadienį. Skulptūros aukštis – 2 m 70 cm.

„Aš ir dabar mano geriausias draugas Basanavičius.“ – šypsosi skulptorius – „Didžiausias iššūkis – sukurti Jį. Nematytą. Aš sukūriau savo, nors kiekvienas jį mato ir įsivaizduoja kitaip. Gilinuosi, koks jis buvo išvykęs svetur, ir sugrįžęs, jauno ir brandaus amžiaus. Išvaizdus, plačios veiklos, mąslus. Visa tai stengiausi kiek įmanoma sukoncentruoti į figūrą ir portretą. Dar norisi emociškiau pažvelgti į portretą, įdėti į jį daugiau dvasios“,  – prieš mėnesį dalijosi mintimis skulptūros autorius G. Piekuras.

 

Tegu nestebina dabartinio tarpinio modelio balta skulptūros spalva – tai tik tarpinis specialios drobės ir kitų medžiagų modelis, kuris jau po trijų mėnesių virs vientisesnės, tvirtesnės formos, bronzos spalvos skulptūra, kuriai sukurti bus panaudota autorinė skulptoriaus technika, kuri iki tol nebuvo naudota. Iš bronzos skulptūra bus liejama rugsėjį.

Nuotrauka: Sauliaus Žiūros
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button