Vilnių nuo 2004 metų puošia balti angelai, kuriais grožisi ne tik sostinės gyventojai, bet ir svečiai. Laikui bėgant šios skulptūros tapo tikru miesto simboliu, nors viskas prasidėjo nuo projekto, kurio tikslas buvo nukreipti žmonių agresiją. Jų kūrėjas Vaidas Ramoška papasakojo apie angelų gimimo idėją bei tolimesnius kūrybinius planus Vilniuje.

Kaip gimė Vilniaus angelų idėja?

Idėja gimė labai paprastai – norėjosi pasižiūrėti, ar vilniečiai yra tolerantiški. Viskas prasidėjo nuo skulptūros ,,Žydras ožys“. Galit įsivaizduoti? Ožys ir dar žydras miesto centre. Tuomet, jis išgyveno vos kelias valandas, nes buvo nuniokotas. Vėliau buvo sumanyta sukurti kažką tokio, ką niokoti būtų nepatogu. Taip ir gimė 2004 metais angelų idėja, kaip ramybės, šventumo ir gėrio simbolis.

Ar vilniečiai vertina meną, ar jaučiamas jų susidomėjimas?

Visgi pirmieji angelai taip pat buvo sužeisti, nutraukti jiems sparnai, apspardyti. Tačiau tuomet supratau, kad visgi yra daugiau kurie nori padėti ir palaiko idėją, nei jai priešinasi. Atsirado žmonių, kurie stengėsi sužalotuosius suklijuoti, prikabinti sparnus, vėliau buvo nutarta juos patupdyti aukščiau.

Ar Vilnius yra tinkamas miestas kūrėjui?

Manau, kad tikrai taip. Gaunu labai daug privačių užsakymų sukurti angelus namams ar kitoms žmonėms svarbioms vietoms. Šituos angelus žmonės priima ne tik kaip simbolį, gražią skulptūrėlę. Dažnai tai būna paguoda tėvams netekusių vaikų, ramybės ir namų jaukumo simbolis.

Ar tikėjote, kad angelai taps vienu iš sostinės simbolių?

Jei atvirai, tai nesitikėjau. Pradžia buvo iš ties nelengva ir nueitas ilgas kelias, kol buvo pritarta šiai idėjai. Daugumai to meto valdininkų tai pasirodė projektas neturintis prasmės, ateities, tačiau atsirado ir tų, su kurių pagalba dabar yra apie 1000 angelų visame pasaulyje ir net 300 didžiųjų, iš kurių yra ir 4 metrų aukščio. Tai manau, kad tikslas tikrai pasiektas.

Koks jausmas, kai tavo kūrybos darbą žino ne tik vilniečiai, bet ir žmonės užsienyje?

Visada yra labai džiugu, kai tavo darbas yra įvertintas ir pripažintas. Jausmas tikrai neapsakomas. Na, bet čia yra ilgo darbo ir mokslo vaisius. Į šiuos angelus sudėta daug profesionalumo, patirties, žinių pasisemtų Dailės akademijoje, pritaikyta ne tik monumentalizmo, bet ir šaržų patirtis. Jei neklystų, niekas nėra nieko panašaus sukūręs Vilniuje, kas būtų taip plačiai žinoma.

Ar turite planų ir projektų ateityje?

Planų tikrai yra, tačiau dabar yra begalė nepabaigtų darbų. Vienas didesnių sumanymų yra Vilniaus centre, Odminių skvere, priešais Katedrą, sukurti Angelų skverą. Jame turėtų stovėti trys skirtingi angeliukai šalia vienas kito. Idėja yra šiuos angelus priartinti prie praeivių, kad pajaustume, jog Vilniaus angelai ne vien mus stebi ir saugo, o kad yra ir tarp mūsų. Tačiau tam reikia lėšų.

Angelų skvero vizualizacija

Angelų namai internete: http://vilniausangelai.lt/

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

9 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, kad Vilniaus viešojo transporto bilietai būtų suskirstyti pagal zonas?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.