Naktį iš antradienio į trečiadienį šalyje žadamas rekordinis šį sezoną snygis. Jam teritorijų tvarkytojai jau pasiruošė – Vilniaus miestą valančios įmonės „Mano aplinka“ ir „Stebulė“ paryčiais šaligatvių valyti išsiųs apie 800 valytojų, arti 100 motošluotų ir beveik keturias dešimtis traktorių. Nepaisant maksimalių pajėgų, gyventojai raginami vaikščioti itin atidžiai.

Laukdami stichijos teritorijų tvarkytojai iš anksto sudėliojo veiksmų planus: artimiausiomis dienomis valytojai dirbs nuo paryčių, bus sutelktos maksimalios pajėgos. Laukdama kol kas gausiausių šį žiemos sezoną kritulių, „Mano aplinka“ įsigijo ir papildomos įrangos – Bobcat sniego valytuvų. Antradienį technikos arsenalą patikrinę mechanikai užtikrino, kad į teritorijas bus išsiųsta visa turima technika. Netausoti jėgų pasiruošę ir patys teritorijų valytojai.  

„Orų prognozės rodo, kad didžiausias snygis numatomas naktį iš antradienio į trečiadienį, Vilniuje – 5–8 val. ryto. Intensyviai ruošiamės valyti sostinės šaligatvius ir tą darysime jau paryčiais“, – informavo Diana Lubė, didžiąją dalį Vilniaus miesto viešųjų erdvių prižiūrinčios įmonės „Mano aplinka“ Teritorijų tvarkymo padalinio vadovė. Kiemsargiai nusiteikę dirbti keliomis pamainomis, nes priešingu atveju  sniego sluoksnis greit taptų nepakeliama našta.

Jau ketvirtadienio naktį turėtų spausti 14 laipsnių šaltis. „Tai reiškia, kad trečiadienį dirbsime maksimaliu tempu, kad sniegas neprišaltų ir pėstiesiems suteiktume kaip įmanoma geresnes sąlygas. Dirbsime intensyviai, nes šis sniegas taip greit nenutirps“, – akcentavo D. Lubė. Ji patikslino, kad pirmiausia bus valomos prioritetinės vietos: autobusų sustojimai, magistraliniai šaligatviai prie gatvių, perėjos, taip pat laiptai ir kitos didžiausią žmonių srautą sutraukiančios vietos.

Gyventojai raginami pasisaugoti: apsiauti patogius batus, o esant galimybei likti namie kol bus nuvalyti pagrindiniai praėjimai. „Saugokite savo sveikatą ir paraginkite tai daryti kitus, ypač senyvo amžiaus tėvus ar kaimynus. Mes dirbsime visomis pajėgomis, tačiau gamtą įveikti nėra paprasta“, – prašo teritorijų tvarkytojai.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Kokio atlyginimo (į rankas) pakaktų, kad būtų įmanoma gyventi sostinėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist