AktualijosMiestas

Teritorijų valytojai pasiruošė naujai sniego lavinai

Naktį iš antradienio į trečiadienį šalyje žadamas rekordinis šį sezoną snygis. Jam teritorijų tvarkytojai jau pasiruošė – Vilniaus miestą valančios įmonės „Mano aplinka“ ir „Stebulė“ paryčiais šaligatvių valyti išsiųs apie 800 valytojų, arti 100 motošluotų ir beveik keturias dešimtis traktorių. Nepaisant maksimalių pajėgų, gyventojai raginami vaikščioti itin atidžiai.

Laukdami stichijos teritorijų tvarkytojai iš anksto sudėliojo veiksmų planus: artimiausiomis dienomis valytojai dirbs nuo paryčių, bus sutelktos maksimalios pajėgos. Laukdama kol kas gausiausių šį žiemos sezoną kritulių, „Mano aplinka“ įsigijo ir papildomos įrangos – Bobcat sniego valytuvų. Antradienį technikos arsenalą patikrinę mechanikai užtikrino, kad į teritorijas bus išsiųsta visa turima technika. Netausoti jėgų pasiruošę ir patys teritorijų valytojai.  

„Orų prognozės rodo, kad didžiausias snygis numatomas naktį iš antradienio į trečiadienį, Vilniuje – 5–8 val. ryto. Intensyviai ruošiamės valyti sostinės šaligatvius ir tą darysime jau paryčiais“, – informavo Diana Lubė, didžiąją dalį Vilniaus miesto viešųjų erdvių prižiūrinčios įmonės „Mano aplinka“ Teritorijų tvarkymo padalinio vadovė. Kiemsargiai nusiteikę dirbti keliomis pamainomis, nes priešingu atveju  sniego sluoksnis greit taptų nepakeliama našta.

 

Jau ketvirtadienio naktį turėtų spausti 14 laipsnių šaltis. „Tai reiškia, kad trečiadienį dirbsime maksimaliu tempu, kad sniegas neprišaltų ir pėstiesiems suteiktume kaip įmanoma geresnes sąlygas. Dirbsime intensyviai, nes šis sniegas taip greit nenutirps“, – akcentavo D. Lubė. Ji patikslino, kad pirmiausia bus valomos prioritetinės vietos: autobusų sustojimai, magistraliniai šaligatviai prie gatvių, perėjos, taip pat laiptai ir kitos didžiausią žmonių srautą sutraukiančios vietos.

Gyventojai raginami pasisaugoti: apsiauti patogius batus, o esant galimybei likti namie kol bus nuvalyti pagrindiniai praėjimai. „Saugokite savo sveikatą ir paraginkite tai daryti kitus, ypač senyvo amžiaus tėvus ar kaimynus. Mes dirbsime visomis pajėgomis, tačiau gamtą įveikti nėra paprasta“, – prašo teritorijų tvarkytojai.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button