Miestas

Teismo sprendimas dėl Nacionalinio stadiono sutarties – ketvirtadienį

Teismas ketvirtadienį ketina skelbti sprendimą, ar Vilniaus savivaldybė galės pasirašyti 156 mln. eurų vertės nacionalinio stadiono statybos ir koncesijos sutartį su koncerno „Icor“ valdoma bendrove „Axis industries“.

„Vilniaus apygardos administracinis teismas pirmadienį pradėjo nagrinėti bylą iš esmės ir gegužės 21 dieną skelbs savo sprendimą“, – BNS informavo teismo atstovė Sigita Baltaduonė.

Savivaldybė siekia, kad būtų panaikintas Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) kovo mėnesio sprendimas neleisti pasirašyti sutarties. Jos pasirašymas sustabdytas Generalinės prokuratūros ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos prašymu, siekiant išsiaiškinti, ar koncesijos vertės padidėjimas po derybų yra teisėtas.

 

Tiek VAAT, tiek Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas anksčiau atmetė savivaldybės prašymą laikinai panaikinti draudimą pasirašyti sutartį, kol ginčas bus išnagrinėtas iš esmės. 

Po kelerius metus trukusių konkurso procedūrų koncesijos sutartį su konkursą laimėjusia „Axis industries“ bei projekto finansuotoju „Baltcap“ savivaldybė planavo pasirašyti dar kovą. Tam pritarė tiek savivaldybės taryba, tiek Vyriausybė.

Pagal bendrą savivaldybės, statytojų, finansuotojų ir Vyriausybės sutartį, kompleksą daugiau nei du dešimtmečius valdytų bendrovė „Kauno arena“. Statinio projektą kurtų britų architektas Damonas Lavelle (Deimonas Lavelis), atstovaujantis tarptautinei architektų kompanijai „Populous“, projektuojančiai UEFA stadionus, ir Lietuvos kompanija „Cloud architektai“.

 

Kompleksą sostinės Šeškinės mikrorajone tikimasi pastatyti 2023-iaisiais. Numatoma, kad pati komplekso su 15 tūkst. vietų stadionu ir kitais objektais statyba kainuos apie 93,2 mln. eurų. Tačiau savivaldybei pasirinkus išdėstyti mokėjimus per 25 metus, finansuotojui – „BaltCap“ – planuojama iš viso sumokėti beveik 156 mln. eurų. Vyriausybės dalis, atsižvelgiant į sutarties projektą, siektų apie 54,5 mln. eurų, savivaldybės – 101,5 mln. eurų. Projekte palikta galimybė savivaldybei ir Vyriausybei išsimokėti anksčiau.

Be futbolo stadiono, komplekse dar bus 15 objektų: lengvosios atletikos stadionas, sporto kompleksas su gimnastikos, rankinio, tinklinio, bokso, krepšinio salėmis, bendruomenės ir kultūrinio ugdymo centras su biblioteka, 300 vietų darželis ir Sporto muziejus.

Savivaldybė bus atsakinga tik už bibliotekos ir darželio valdymą, Vyriausybė – už sporto muziejų, kitus objektus, įskaitant patį stadioną, 25 metus prižiūrėtų koncesininkas.

Bendra daugiafunkcio sporto komplekso kaina – 93,2 mln. eurų. Tačiau dėl užtrukusių procedūrų praradus ES finansavimą ir į jo vietą pritraukus didžiausią Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytoją „BaltCap“, sutarta mokėjimą išdėstyti per 25 metus. Tokiu būdu bendra sumokėta suma siektų 155,9 mln. eurų.

Projekto kritikai jau anksčiau išsakė abejones dėl to, jog pasirinkus šį modelį kompleksas pabrango daugiau nei 50 mln. eurų, taip pat dėl to, jog projekto finansuotojas pasirinktas neužtikrinant konkurencijos, t.y. neapklausus kitų galimų finansuotojų.

Tarptautinius reikalavimus atitinkantį stadioną sostinės Šeškinės mikrorajone bandoma pastatyti nuo 1987-ųjų, pastarąjį kartą statybos pradėtos 2008-aisiais, tačiau sustabdytos nutraukus finansavimą.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
8 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Antanas
Antanas
9 mėnesius

Cia ant russu jus galit loti,ant lenku jus gal noretumet,bet Warsuva jus sukis ten is kur jus ilgai nieko nematysit,atsimenat per futbolo rungtines kaip lenku fanai ta baneri iskelet,kaip buvot pazeminti?))))) Atsiimenat? O gal atsimenat kaip Ronaldo jus pazemino ,atsimenat?????? Garsus futbolininkas atvaziuoua ,nesupranta kas cia per hujnia,zmones uz grotu st3bi futbola,kaip zombis)))))) vaziuijant keliu nera,fasadai supisti kaip po antro pasaulinio karo,man rimtai gaila jusu,aciu dievui kad esu Lenkas,buciau lietuvis nezinau turbut isproteciau

Jev
Jev
9 mėnesius

Kada pagaliau bus baigtas institucinis cirkas ir bus leista pradėti statybas. Į visus probleminius klausimus VMS administracija jau atsakė. Kaina atitinka anologiškus projektus. Visi saugikliai sudėti, kad VMS galėtų išpirkti/išreikalauti kompensacijos/keisti sąlygas.

Antanas
Antanas
9 mėnesius
Atsakinėti į  Jev

Apgailetina valstybe))))))))) lietuviai jus tokie nevykeliai,tuoi karantinas baigsis ir liekanas valyti britams,jus nevykeliai,pas jus nieko nera,nei stadiono,nei baseino,jus per 30 metu sugebejot savo sali ispisti taip,800 000 valo europieciams liekanas,korupcija kaip zimbabvei,jus man juoka keliat,nereikia jokiu Russu jus patis nudvesit kaip ziurkes,jus kaipmziurkes viska griauziat,zlugdot vogiat,man kaip lenkui cia uzauges man gaila jusu,mes Lenkai per 30 metu daug ka padarem,fuuuù jus man slykstus esat,tikiuosiu europa zlugs ir tada mes pasilakbesim del vilniaus krasto,niekas nieko nepamirso,jis per klaida tapo lietuviskas,russu deka,dbr russai nepades ,sliksti valstybe tik grobti,vogti ir britams liekanas valyti viska ka jus sugebat

Kestis
Kestis
9 mėnesius
Atsakinėti į  Antanas

Tu labiau vata nei lenkas. Nepriešink lenkų ir lietuvių. Be tokių kaip tu valstybė tik geryn eina ir eis!

acab
acab
9 mėnesius

stadionas – simtmecio afera, kiek milijonu jau praplauta, o kaltu nera

belekas
belekas
9 mėnesius

simasius stume ant zuoko, kad rubikonui parsidave, simasius dabar troksta, vel tiems patiems rubikonams parsiduoti, nes gi reikia is kazko gyventi…

Back to top button