Miestas

Teismas: naktinio „avilio“ konkurso laimėtojas atrinktas objektyviai

Vilniaus savivaldybė sveikina Vilniaus apygardos teismo sausio 18 d. sprendimą – „Naktinio Vilniaus avilio“ (Vilniaus g. 22) konkurso laimėtojas atrinktas objektyviai, naktinio Vilniaus „avilio“ idėją įgyvendinanti Všį „Idėja miestui“ savivaldybės atrinkta nepažeidžiant procedūrų.

Buvęs patalpų Vilniaus g. 22 nuomininkas UAB „Pramogų ir verslo idėjos“, taip pat dalyvavęs konkurse, savivaldybės sprendimą skundė, tačiau Vilniaus savivaldybė su ieškiniu nesutiko – ieškovas klaidingai interpretavo savivaldybės turto valdymą bei naudojimą reglamentuojančių teisės aktų nuostatas.

Dar 2019 metų pavasarį savivaldybė paskelbė operatoriaus konkursą, ieškodama šeimininko Vilniaus g. 22, kur turėjo atsidaryti unikali erdvė – „Naktinis Vilniaus avilys“, kaip prevencinė priemonė narkotikų, tabako bei alkoholio vartojimui. Ši idėja Vilniaus savivaldybėje gimė siekiant kurti atsakingą, inovatyvų ir saugumu besirūpinantį miestą, kuriame naktinėtojai bet kuriuo paros metu galėtų surasti ne vien pramogų, bet ir gauti reikalingą medicininę, emocinę ir psichologinę pagalbą.

 

2019 m. balandžio-gegužės mėnesiais, viešame atvirame konkurse varžėsi tik įveiklinimo idėjos, o ne kaina. Laimėtoja paskelbta viešoji įstaiga „Idėja miestui“. 2020 rugpjūtį Vilniaus g. 22 ji veiklą pradėjo atverdama unikalią kūrybiškumo erdvę. Per du aukštus išsidėsčiusiame „Naktiniame Vilniaus avilyje“ ėmė veikti renginių bei NVO sektoriaus ir jaunųjų kūrėjų darbo erdvės. Po karantino, renginių erdvėje ir toliau vyks įvairaus pobūdžio kultūriniai įvykiai, pritaikyti plačiam interesų spektrui. Savo renginių idėjas pristatyti ir įgyvendinti kviečiama ir visuomenė – daugiau informacijos apie tai www.naktinisvilniausavilys.lt.

Vilniaus apygardos teismas vakar atmetė konkurse pralaimėjusios UAB „Pramogų ir verslo idėjos“ ieškinį, priteisdamas iš jos VšĮ „Idėja miestui“ naudai 2538 eurų bylinėjimosi išlaidų.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
7 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button