Miestas

Teismas: mero reikalavimas parko vadovui mokėti važiuoti dviračiu pažeidė įstatymą

Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus nustatytas reikalavimas Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direktoriui mokėti važiuoti dviračiu pažeidė Lygių galimybių įstatymą, ketvirtadienį konstatavo Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT).

Lygių galimybių kontrolierės skundą teismas po dvejų metų vertino pakartotinai, įpareigotas Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo. 2017-ųjų spalį VAAT skundą atmetė nusprendęs, kad kontrolierė negalėjo kreiptis, nes nebuvo atitinkamo tarnybos sprendimo.

Lygių  galimybių kontrolierė, gavusi vieno iš konkurso dalyvių skundą, yra nustačiusi, kad R. Šimašius diskriminavo asmenis su negalia darbo skelbime Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos direktoriaus pareigoms eiti nurodydamas, kad kandidatai privalo gebėti važiuoti dviračiu. Galimybė judėti parkuose kitomis ekologiškomis transporto priemonėmis nebuvo numatyta.

 

„Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos direktoriaus pareigybės aprašymo, patvirtinto Vilniaus miesto savivaldybės mero potvarkiu, dalis, kurioje nustatytas specialusis reikalavimas gebėti važiuoti dviračiu, prieštarauja Lygių galimybių įstatymui ir negali būti taikoma nuo įsiteisėjusio Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimo paskelbimo dienos“, – nurodė teismas.

Sprendimą priėmusi teisėjų kolegija pažymėjo, kad Lygių galimybių įstatymo nuostatos įpareigoja valstybės ir savivaldos institucijas užtikrinti lygias teises ir galimybes, nepaisant lyties, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, amžiaus, lytinės orientacijos, negalios, etninės priklausomybės, religijos.

Teismo sprendimas dar gali būti skundžiamas per mėnesį Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

 

Vilniaus meras reikalavimą mokėti važiuoti dviračiu vadino objektyviu, nes tai būtina parko vadovo tiesioginėms funkcijoms: jis turi prižiūrėti didelę bei skirtingo reljefo teritoriją, organizuoti joje aplinkosauginę, mokslinę, pažintinę-rekreacinę, edukacinę veiklą.

Savivaldybė tuomet skelbė, kad regioninio parko vadovui tenka rūpintis kelis tūkstančius hektarų užimančia parkų teritorija, didelį dėmesį skiriant parkų gamtos ir kultūros vertybių išsaugojimui, propagavimui. Tokio dydžio teritoriją darbuotojai, savivaldybės duomenimis, dviračiu apvažiuoja per savaitę.

Autorius: Ignas Jačauskas

 
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
6 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Jonas
Jonas
2 metus

Tai tra pilnai legit reikalavimas. Tas pats kaip ir reikalauti pastininka moket vairuot dvirati, nes teks juo vazinet. Nezinau, ka ruko tie teisejai ir kontrolierius.

Vilija
Vilija
2 metus

O per darbo pokalbį reikėjo dviračiu pavažiuoti? Jei ne, visada sakai, kad moki dviračiu važiuoti, net jei tau iš tikro reikia kelių stabilizuojančių ratukų komplektų 😀

Normalus
Normalus
2 metus

Aš manau, kad yra pakankamai pavyzdžių kai žmonės su negalia važiuoja dviračiu:
………………………………………

O vadovaujantis tokia teismo logika tai reikalavimas darbinantis būti sveiko proto diskriminuoja psichinę negalią turinčius asmenis…

Dovile
Dovile
2 metus
Atsakinėti į  Normalus

Šiaip tai reikalavimas darbinantis būti sveiko proto tikrai būtų diskriminuojantis. Žmonės turintys psichinę negalią nėra nusikaltėliai ir neturėtų būti baudžiami.

Levas
Levas
2 metus

Kas per teismas! Tai gal reikalavimas mokėti vairuoti automobilį priimant į darbą pažeidžia lygių galimybių įstatymą?

Tomas
Tomas
2 metus

Kazkaip Simasiui pradejo nebesisekti 🙂

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button