Miestas

Teismas: 32 tūkst. eurų bauda Vilniaus valdžiai dėl Fabijonišių baseino – pagrįsta

Vilniaus valdžiai, perdavusiai naują Fabijoniškių baseiną valdyti ir naudoti savo viešajai įstaigai „Sveikas miestas“ ir taip apribojusiai konkurenciją, pagrįstai skirta 31,5 tūkst. eurų bauda, nusprendė teismas. 

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) antradienį atmetė Vilniaus savivaldybės skundą ir pripažino, kad Konkurencijos taryba baudą skyrė pagrįstai, pranešė taryba.

Birželį ji paskelbė, kad savivaldybė, perdavusi baseiną valdyti ir naudoti „Sveikam miestui“, privilegijavo jį ir sudarė nevienodas konkurencijos sąlygas. Savivaldybei skirta 31,5 tūkst. eurų bauda, ji buvo įpareigota per šešis mėnesius paskelbti viešą konkursą.

 

VAAT pritarė Konkurencijos tarybos išvadai, kad „Sveikas miestas“ Fabijoniškių baseine ne tik moko moksleivius plaukti, bet ir užsiima komercine veikla – siūlo mokamas baseino ir sporto klubo paslaugas, kurios turi būti teikiamos nepažeidžiant konkurencijos.

„Baseino valdymo ir sporto klubo valdymo paslaugų didelė dalis yra ūkinė veikla (dėl to nėra ginčo). Todėl savivaldybė turi pareigą užtikrinti, kad organizuojant tokią veiklą nebūtų diskriminuojami kiti ūkio subjektai ir nebūtų iškraipoma konkurencija“, – pažymėjo teismas.

VAAT sprendimas dar gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

 

Vilniaus miesto savivaldybės komentaras

Savivaldybė vykdys Konkurencijos tarybos nutarimą, tačiau dėl galutinio jo teisėtumo patikros, skųs teismo sprendimą apeliacine tvarka. Savivaldybė turi rimtų ir teisiškai reikšmingų argumentų dėl galimybės perduoti turtą savo įstaigoms, todėl Savivaldybės netenkina situacija, kai Konkurencijos Taryba vienpusiškai ir galimai neobjektyviai vertina susiklosčiusią situaciją dėl Fabijoniškių baseino. Tuo labiau, kad Lietuvos savivaldybių asociacija  palaiko tokią savivaldybių poziciją savo nuožiūra spręsti  dėl turto perdavimo  kontroliuojamoms įstaigoms ir kreipėsi į Vyriausybę dėl teisinės bazės pakeitimų.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
6 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
vardenisddc
vardenisddc
1 metus

Aciu merui megsta baudas rinkti Vilniaus savivaldybiai PO TO SKUSIS KAD NERA PINIGU BIUDZETE

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button