Miestas

Tauro kalnas tvarkomas tausojant senuosius želdinius

Viena didžiausių Vilniaus miesto žaliųjų erdvių – Tauro kalno teritorija – vasarą pasitinka su permainomis: čia pradėti tvarkybos darbai, kurie apims ir Liuteronų sodo, ir Nacionalinės koncertų salės aplinkos sutvarkymą. Laukiant birželio mėnesį planuojamo Nacionalinės koncertų salės projektinių pasiūlymų pristatymo, ekspertizei parengtas artimiausios aplinkos – apie 8,6 ha ploto Tauro kalno parko teritorijos – tvarkymo techninis projektas. Praėjusią savaitę čia jau buvo sutvarkyti sausuoliai, pašalinti keli invazinių rūšių medžiai ir jų atžalos.

Tauro kalno parko teritoriją planuojama sutvarkyti taip, kad ji ne tik pabrėžtų naujai atsirasiančios koncertų salės architektūrinį charakterį, bet ir taptų patogia viešąja erdve susitikti ir pailsėti miestiečiams. Atsižvelgus į Visuomeninės želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisijos prie Vilniaus miesto savivaldybės administracijos rekomendacijas, atsisakyta projektiniuose pasiūlymuose pateikto plano šalinti 140 iš 1040 esamų (1019 iš jų – medžiai ir 21 – krūmas) parko želdinių, nors idėją tokiu būdu atverti vertingąją Naujamiesčio savybę – panoramas – palaikė Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos.

Ekspertizei pateikiamame techniniame Tauro kalno parko teritorijos tvarkymo projekte numatytas iš viso 24 medžių šalinimas. 4 iš jų – dviejų ekspertų komisijų pripažinti neperspektyviais, kitų šalinimai neišvengiami dėl architektūrinių ir inžinerinių sprendinių: pėsčiųjų tako ir viaduko įrengimo. 

 

Pėsčiųjų takų tinklas Tauro kalno parke bus plėtojamas gerinant susisiekimą įvairiomis trajektorijomis ir rūpinantis, kad jis būtų patogus visoms visuomenėms grupėms: žmonių su fizine negalia bei visų, judančių vežimėliais, riedučiais ar paspirtukais, poreikiams, taip pat tėvams, stumiantiems vaikų vežimėlius. Parko teritorijoje bus įrengiamas ir pėsčiųjų viadukas, sujungsiantis Tauro kalną su P. Cvirkos skveru. Viadukas virš judrios Tauro gatvės padės be kliūčių patekti iš Tauro kalno želdyno į želdyną, esantį kitoje gatvės pusėje ir taip sustiprins naują pėsčiųjų ryšį tarp Naujamiesčio ir Senamiesčio.

Tauro kalno parko teritorijos tvarkymo projekto ekspertizė turėtų trukti maždaug mėnesį, pagal jos metu pateiktas pastabas pakoreguotas projektas bus darkart paviešintas.

Liuteronų sode (Vilniaus evangelikų senųjų kapinių kompleksas) šiuo metu pradedami archeologiniai tyrimai, planuojama ir arboristinė senųjų parko medžių priežiūra. Pagal Liuteronų sodo tvarkybos projektą nebus šalinamas nė vienas medis.

 

Projekto „Tauro kalno parko ir Liuteronų sodų tvarkymas Pietinėje tikslinėje teritorijoje“ dalis (projekto valdytojas – Vilniaus vystymo kompanija) darbai finansuojami Europos regioninės plėtros fondo ir savivaldybės biudžeto lėšomis. Dalis Tauro kalno parko teritorijos tvarkymo projekto sprendinių yra glaudžiai susiję su Nacionalinės koncertų salės (Tautos namų) sprendiniais. Liuteronų sodo tvarkybos darbai turi būti baigti 2022 m., o Tauro kalno parko teritorijos tvarkymas – 2023 m.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
29 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
fizikos dėsniai
fizikos dėsniai
27 dienas (-ų)

Pėsčiųjų viadukas virš Tauro gatvės labai laukiams – taip bus sukurtas nepertraukiamas susisiekimo ryšys su kitais parkais. Puiku.

Ligita
Ligita
30 dienas (-ų)

Bet kam ten iš viso kažką daryti — erdvė dabar yra gera ir gausiai miestiečių lankoma, ar bus, kada bus ir kokia bus Nacionalinė koncertų salė dar niekas tikrai nežino (jei jos statymo darbai bus atidėti sakysim dešimčiai metų — projektas gali pasirodyti moraliai pasenęs ir gali būti skelbiamas naujas konkursas). O aplinką jau ruošiamasi tvarkyti derinantis būtent prie šio projekto… Kam?

Mare
Mare
30 dienas (-ų)

atsisakyta projektiniuose pasiūlymuose pateikto plano šalinti parko želdinių,..tokiu būdu atverti vertingąją Naujamiesčio savybę – panoramas –

Arba nebeliko ka atvert, arba baisu atvert, kas liko :)))

Aurelija
Aurelija
30 dienas (-ų)

Savivaldybė galvoja, kad žmonės kvaili, bet juk ne visi. Čia tik bla bla bla, o kur paviešintas atnaujintas planas? kada ir kur įį paviešinsite? Žmonės jau seniai prarado pasitikėjimą meru ir co, tokiais straipsniais pasitikėjimo neatstatysite.

Tomas
Tomas
30 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Aurelija

Aha cia pasitikejima prarado tiems kas Zuoka balsavo? 😀

Mindaugas
Mindaugas
30 dienas (-ų)

Ir vėl tik savireklama. Supraskit, žmonės nėra kvaili ir savivaldybės pažadais jau seniai nepasitiki, todėl teisėtai reikalauja tikslaus atnaujinto projekto plano, kad patys detaliai jį išnagrinėtų ir galėtų apgint savo viešąjį interesą.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button