Ar prisimenate, kurį nors filmą apie blogį? Tikriausiai pamenate, kuomet tikiuose filmuose blogio atstovas turėdavo savo būstinę ar „rezidenciją“, kur planuodavo ir ruošdavosi savo nedorų kėslų įgyvendinimui. Realiame gyvenime, regis, tokių statinių nėra, nes kiekvienas architektas stengiasi savo projektais pranokti pats save, perteikti įvairias įkvepiančias detales, o savo architektūra pralenkti laikmetį. Vis dėl to atsitinka ir taip, jog kai kurie statiniai įgauna įvairias kitas asociacijas ar naujus „įvaizdžius“, kurie, vargu, ar džiugintų patį architektą. Taip atsitiko ir šiuose rinkimuose, kur portalas „Interesting Engineering“ išrinko 16 pastatų, kurie pasaulyje garsėja, kaip „blogį skleidžiantys“ ar „blogį simbolizuojantys“ pastatai. Pasižiūrėkime, su kuo yra siejamas kiekvienas statinys iš šio šešioliktuko, į kurį pateko ir Generalinės prokuratūros pastatas.

1. Prahos juodi bokštai, Čekija. Praha išties išskirtinis miestas, kuris žavi savo architektūra bei istorija, tačiau jame gausu neapšviestų juodų bokštų, kur neabejotinai kadaise gyveno raganos ir raganiai.

Nuotr.: Pixabay

2. Lietuvos generalinės prokuratūros pastatas – „Mirties kubas“.

„Portalas „WorldArchitecture.org“ teigia, kad Lietuvos prokurorų būstinei Vilniuje kubo forma suteikia „tvarkos, stabilumo, stiprybės bei griežtumo ir puikiai tinka perteikti teisinės sistemos simbolizmą“. Jei atvirai, šis statinys labiau primena eksperimentinį pastatą, kur viskas tiesiog pasvirę“, – savo nuomone dalinasi straipsnio autorius.

Prokuratūra
Nuotr.: Kęstutis Lupeikis/Wikiarquitectura

3. „AT&T“ pastatas Našvilyjelle, Tenesio valstijoje, JAV. Šis pastatas primena blogojo burtininko buveinę.

Nuotr.: Sami99tr/Wikimedia Commons

4. Gdansko teatras, Lenkija. Šekspyro teatras Gdanske pristatomas, kaip blogą pranašaujantis ir kiek padrikas pastatas, nors sumanytojai jį siekė pavaizduoti kaip „Juodosios Dėžės Teatrą“.

Nuotr.: altotemi/Flickr

5. Denverio meno muziejus, JAV. Muziejaus forma išties įspūdinga ir tai tikras stebuklas, kad jis stovi iki šiol. Panašu, jog jis jus gali sužeisti, jei aplink jį judėsite per greitai.

Nuotr.: Archipreneur/Wikimedia Commons

6. Lvovo turgaus aikštės pastatas 4, Ukraina. Tai XVI amžiaus gotikinio stiliaus dvaras, kurio eksterjeras papuoštas kiek nesiderinančiomis šventųjų statulomis. Šis pastatas pakeitė viduramžių miesto struktūrą, kuri buvo sunaikinta gaisro metu 1511-aisiais. Dabar šis dvaras tapo muziejaus dalimi.

Nuotr.: Mathiasrex Maciej Szczepańczyk/Wikimedia Commons

7. „DC bokštas“ Vienoje, Austrija.

„Kažkas nesiderina šio pastato dizaine, nes nesvarbu, koks verslas ten plėtojamas, tačiau aš niekada nesiartinčiau prie tokių šlaitinių langų, prie kurių tiesiog ima svaigti galva, o tokį pastatą galima pamatyti nebent tik „Matricos“ filme“, – savo įspūdžiais dalinasi Jordan MacAvoy.

Nuotr.: Pexels

8. Super niekšų būstinė-slėptuvė Lofotene, Norvegijoje, į kurią vien patekti praktiškai neįmanoma ir ši tarsi tyko užsimaskavusi savo kitos aukos.

Nuotr.: David Hugo Cabo

9. Vaiduoklių namas, kuriame vaidenasi privalo būti šiame reitinge. Tokius namus tikrai rasite kiekviename teminiame atrakcionų parke. Tiesiog šiurpai eina, kai pagalvoji, kad iš kiekvieno kampo gali išlįsti koks baisuoklis.

Nuotr.: Mttbme/Wikimedia Commons

10. Trijų tarpeklių užtvanka pažabojo vandeningąją Jangdzės upę Kinijoje, tačiau šis betoninis monstras atrodo kaip dar viena super blogiukų slėptuvė.

Nuotr.: Chen Jiagang

11. „Bank of America“ būstinė Dalase, JAV jokių blogų asociacijų neturėtų kelti, tačiau, kai įžiebiamos žalios pastatų šviesos, vaizdas pasikeičia ir tuomet pastatas primena kibernusikaltėlių buveinę.

Nuotr.: Green Argon/Wikimedia Commons

12. Duga radaras, Černobilis, Ukraina. Ši konstrukcija išties įspūdingo dydžio, kad, rodos, kažkas suklydo konstradamas transformerį. Kaip ten bebūtų, šis radaras nenaudojamas jau daugiau nei 40 metų, kuomet įvykio Černybylio atominės elektrinės sprogimas. Vis dėlto ši milžiniška kontrukcija taip ir budi, kol bus pagaliau panaudota blogiems tikslams.

Nuotr.: Corsairoz/Wikimedia Commons

13. „Aš matau tave“ pastatas San Paule, Brazilija. Šis pastatas išties primena šnipinėjimo agentūros būstinę, kuri taip ir siekia sužinoti jūsų slapčiausias paslaptis, nors tikroji šio pastato paskirtis – ginti dirbančiųjų teises Brazilijoje.

Nuotr.: Stanley Lieber

14. Britų tyrinėjimo stotis Antarktidoje. Labai gerai kad komplekso moduliai yra spalvoti, tačiau nerimą ir susirūpinimą kelia tai, kad neaišku, kokie „tyrimai“ atliekami tokioje nuošalioje ir atšiaurioje vietovėje.

Nuotr.: Outdoorstu/Wikipedia

15. Skaitmeninis Pekino pastatas, Kinija. Pastatas Pekine kiek primena fabriką, kur gaminami terminatoriai, taip pat tai gali būti ir jėgainė, kuri suteikia galios visiems tiems terminatoriams. Tad kas ten dirba, veikiausiai neprisideda prie žmonijos gerovės.

Nuotr.: 颐园新居/Wikimedia Commons

16. Belangis „AT&T“ pastatas Niujorke, JAV. Šis 168 metrų belangis dangoraižis Thomas gatvėje kelia daug įtarimų ir dvejonių, kas iš tikrųjų vyksta už jo sienų, kodėl neleidžiama darbuotojams mėgautis natūralia dienos šviesa.

Nuotr.: Mister V/Wikimedia Commons

„Interesting Engineering“ yra daugiau nei 7 milijonų inžinierių ir jiems prijaučiančių bendruomenę turintis portalas, kuriame pristatomos inžinerinės inovacijos, dalinamasi pačiomis aktualiausiomis technologijų naujienomis.

Parengta pagal interestingengineering.com, straipsnio autorius Jordan MacAvoy

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist