Taryba šiandien pradėjo svarstyti naujus daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros maksimalius tarifus, kurie būtų taikomi nuo kitų metų sausio. Šiuo metu taikomi tarifai buvo nustatyti dar 2013 metais.

Maksimalius tarifus ne trumpesniam kaip 3 metų ir ne ilgesniam kaip 5 metų laikotarpiui, kiekvienoje savivaldybėje nustato miesto taryba. Tokiu sprendimu sudaromos sąlygos konkurencijai ir užkertamas kelias galimam būsto administratoriaus piktnaudžiavimui.

„Nauji tarifai neturės jokios įtakos šildymo ir karšto vandens kainoms, jos liks tokios pačios arba net mažėjančios, kaip yra pastaraisiais mėnesiais, pvz.: už spalį šiemet mokėjome mažiau nei už tą patį laikotarpį pernai. Mes labai tikimės, kad padidintas tarifas už daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūrą užtikrinks ir geresnę paslaugų kokybę bei didesnę atsakomybę, nes daugiametėje praktikoje pastebime, kad įmonės, vykdančios daugiabučių namų priežiūrą, neatlieka, arba atlieka ne pagal teisės aktuose nurodytą periodiškumą šilumos punktų paruošimą šildymo sezonui, o  būtent dėl to mūsų klientai susiduria su netolygiu vidaus šildymo sistemų veikimu  ar net avarijomis šildymo sezono metu“ – sako didžiausio Lietuvoje centralizuotos šilumos tiekėjo AB Vilniaus šilumos tinklai generalinis direktorius Gerimantas Bakanas

Svarstomi didesni maksimalūs tarifai, palyginti su šiuo metu galiojančiais, nes nuo 2013 m. iki 2019 m. didėjo išlaidos, skirtos darbo užmokesčiui dirbantiems energetikos sektoriuje: jei 2013 m. vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis buvo 646,34 Eur (neto 501,13 Eur), tai 2019 m.– 1 296,4 Eur (neto – 822,1 Eur), t .y., darbo užmokestis nuo 2013 m iki 2019 m. augo 64 proc. Būtent tai turi reikšmingos įtakos maksimalių tarifų peržiūrėjimui ir didinimui.

Įsigaliojus šiuo metu svarstomiems tarifams, standartinio 60 kv. m. buto savininkai mokėtų 4,8 euro mokestį per mėnesį, palyginti su iki šiol mokėta – 3,6 eurų per mėnesį suma. Per metus tai sudarytų apie 57,60 eurus, vietoje iki šiol mokėtų 43.2 eurų.

Šiuo sprendimu bus užtikrinta, kad pastatų šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojai nepiktnaudžiautų nustatinėdami mokesčius už šių sistemų priežiūrą, kadangi nustatytas priežiūros tarifas negalės būti didesnis nei miesto tarybos nustatyti didžiausi galimi mokėjimai pasirinktam pastatui.

Be viso to, vadovaujantis Daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų administravimo nuostatais, nustatant konkretaus namo šildymo ir karšto vandens sistemų tarifą, namo administratorius privalės vykdyti paslaugos pirkimą ir tai užtikrins konkurencijos skatinimą bei naujų paslaugų tiekėjų atėjimą į priežiūros rinką, o taip pat – galimai mažesnėmis paslaugų kainomis vilniečiams.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

3 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Kokio atlyginimo (į rankas) pakaktų, kad būtų įmanoma gyventi sostinėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist