Derybos su vienu dalyviu dėl Nacionalinio stadiono statybų nėra lengviausios, bet sutartis nebus pasirašyta bet kokia kaina, sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

„Derybos su vienu dalyviu, aišku, nėra pačios lengviausios. Bet tikrai turiu pasakyti, kad ne bet kokia kaina ta sutartis bus pasirašyta. Derybos… net jei būtų viena moteris pasaulyje, nebūtina ją vesti“, – LRT laidai „Dėmesio centre“ antradienį teigė R. Šimašius.

Savivaldybė šiuo metu derasi su vienintele komplekso su nacionaliniu stadionu koncesijos konkurso dalyve  – „Axis Industries“. Ji su partnerėmis „Venetus Capital“, „Kauno arena“ ir architektų įmonėmis „Populous“ bei „Cloud architektai“ kompleksą siūlo pastatyti už 79,9 mln. eurų. Komplekse be futbolo stadiono dengtomis 15 tūkst. vietų žiūrovų tribūnomis turėtų atsirasti trys lauko futbolo aikštės, šešios dengtos krepšinio aikštelės, kultūros centras, biblioteka, vaikų darželis ir nacionalinis sporto muziejus.

Vyriausybė ir Vilniaus savivaldybės valdžia antradienį pranešė sutarusi dėl Nacionalinio stadiono statybų finansavimo. Premjeras Saulius Skvernelis akcentuoja, kad Vyriausybė įvykdys įsipareigojimus sumokėti rangovui daugiau nei 36,5 mln. eurų, bet tai padarys tik baigus atskirų objektų statybas, nes taip buvo numatyta konkurso sąlygose.

„Axis Industries“ ir savivaldybė siekė, kad iki 49 proc. valstybės finansavimas būtų skirtas dar vykstant statyboms – Vilniaus vadovai informavo, kad Vyriausybei atsisakius finansuoti statybas, svarstoma steigti atskirą savivaldybės įmonę, kuri suteiktų iki 40 mln. eurų paskolos garantiją rangovams.

S. Skvernelis laidoje tikino neprieštaraujantis šiam pasirinkimui, jei savivaldybė „mano, kad tai atitinka įstatymus“.

„Bet čia jau yra savivaldybės klausimas. Vyriausybė negali pažeisti esminės sąlygos ir mokėti anksčiau, negu nustatyta pagal konkurso sąlygas“, – pabrėžė jis.

Premjeras taip pat priminė, kad pagal numatytas sąlygas, sutartys turi būti pasirašytos iki 2020 metų gruodžio 31 dienos, o kompleksas turi būti pastatytas ne vėliau kaip iki 2022 metų pabaigos.

R. Šimašius pripažino, kad dabartinė situacija, kai iš keturių potencialių konkurso dalyvių galutiniame etape liko vienas, panašėja į „viščiuko žaidimą“, kai priešpriešiais važiuoja du automobiliai ir laukiama, kas pirmasis neišlaikys ir pasuks, bet jis įsitikinęs, kad stadiono reikia ir verslui, ir miestiečiams.

Vilniaus savivaldybės investiciniuose projektuose buvo planuota, jog komplekso statyboms iš viso bus skirta apie 73 mln. eurų, stadionui būtų naudojamos tik nacionalinės lėšos: Vyriausybės dalis statyboms sudarytų 36,53 mln. eurų (pačiam stadionui – 33,57 mln. eurų), Europos Sąjungos lėšos – 33,56 mln. eurų. Vilniaus savivaldybė prisidėtų 2,96 mln. eurų. Savivaldybė taip pat planuoja per 25 metų koncesijos sutarties laikotarpį kasmet skirti dar po 0,5 mln. eurų objektų išlaikymui.

Vyriausybė yra įsipareigojusi per 25 metus komplekso statyboms ir išlaikymui, renginiams (20 dienų per metus) iš viso skirti 53 mln. eurų.

Autorius: Ignas Jačauskas

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist