Miestas

Surinkti pinigai, reikalingi Maskvos namų pavertimui Ukrainos simboliu

Bendra Lietuvos, Ukrainos ir Estijos menininkų iniciatyva Maskvos namus paversti Ukrainos stiprybės simboliu vos per penkias dienas surinko projektui reikalingą sumą. Menininkai šimtams žmonių dėkoja už paramą ir planuoja projekto įgyvendinimo darbus.

Projektui, pavadintam „Do peremogi / Iki pergalės“, reikėjo surinkti 13 tūkst. eurų. Sekmadienį paskelbta lėšų rinkimo akcija oficialiai baigta, žaibiškai surinkus visą reikalingą sumą. Menininkų idėją parėmė daugiau nei 400 žmonių iš visos Lietuvos.

„Esame beprotiškai laimingi ir dėkingi visiems, kas prisidėjo prie lėšų rinkimo. Tikrai nesitikėjome taip greitai surinkti visą biudžetą. O ypač džiaugiasi mūsų kolegės ukrainietės, kurioms tai tarsi mažas stebuklas“, – sako idėjos autorė, meno laboratorijos „Kiaurai sienas“ įkūrėja Lina Šlipavičiūtė.

 

Surinktos lėšos leis ant Maskvos namų fasado įgyvendinti Ukrainai skirtą meno kūrinį – Zaporižės savanorių centre dirbančios fotografės Olenos Tytarenko sukurtą ukrainietės merginos portretą. Jame užfiksuota Zaporižės savanorė Tatjana, viktinti tautiniu kostiumu. Fotosesija daryta ne studijoje, o gamybiniame ceche, kur ukrainiečiai savanoriai gamina prieštankinius „ežius“ ir kitą į frontą siunčiamą įrangą.

Portretą ant Maskvos namų sienos perkels Albertas – Estijoje sukurtas vienintelis pasaulyje robotas menininkas, pajėgus gatvės meno kūrinius įgyvendinti milžiniškais masteliais.

„Jau pradedame derinti darbų grafiką su kolegomis iš Estijos. Tikimės, kad Albertas į Vilnių galės atvyktų dar šį mėnesį. Taip pat labai norėtume, kad veiksme dalyvautų Olena ir Tatjana – kai tik žinosime Alberto komandos planus, stengsimės suorganizuoti jų kelionę iš Zaporižės į Vilnių“, – sako L.Šlipavičiūtė.

 

Pagrindinis projekto „Do peremogi / Iki pergalės“ finansavimo šaltinis – šimtai žmonių, atsiliepusių į kvietimą paremti idėją ir aukojusių po kelis, keliolika ar keliasdešimt eurų. Didžiausias sumas paaukojo Olego Šurajevo „Vienas K paramos fondas“ bei verslininkas Tadas Burgaila. Prie lėšų rinkimo prisidėjo žinomi visuomenės veikėjai ir menininkai, tarp jų – Andrius Tapinas, Rimvydas Valatka, Paulius Gritėnas, Gabrielius Liaudanskas-Svaras ir kiti.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
22 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button