Rugsėjį į sostinę mokytis atvyko tūkstančiai studentų iš visos Lietuvos ir užsienio. Rūpindamasi kiekvieno vilniečio saugumu, miesto savivaldybė prevenciškai pradeda dalyti kalio jodidą sostinėje dar neregistruotiems aukštųjų mokyklų studentams, kurio galimai prireiktų tik realios nelaimės Astravo AE atveju. 

Nuo spalio 25 d. iki lapkričio 12 d. aukštosios mokyklos joms skirtą vaistinį preparatą (pagal savivaldybei pateiktą poreikį) jau gali atsiimti net 124-iose Vilniaus vaistinėse ir perduoti savo studentams, kurie į Vilnių atvyko iš kitų miestų ar užsienio šalių. Į sostinę studijuoti atvykusiems, bet čia neregistruotiems studentams skirta 47 950 vnt. kalio jodido tablečių (4 795 pakuočių).

Tabletės studentams, kaip ir kitiems vilniečiams, dalijamos Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymu kaip prevencinė priemonė dėl netoliese veikiančios Baltarusijos Astravo atominės elektrinės (AE), saugantis galimos avarijos grėsmės. Astravo AE nuo Vilniaus miesto yra už 45 kilometrų. Tai reiškia, kad Vilnius patenka į 100 km spindulį, kuriame esantiems gyventojams radiacinės nelaimės atveju galimai reikėtų jodo. Tam, kad gyventojai galėtų laiku suvartoti jų skydliaukės apsaugai skirtas kalio jodido tabletes, jos dalijamos iš anksto.

Už preparato atsiėmimą ir paskirstymą Vilniuje studijuojantiems atsakingos aukštosios mokyklos ir jos pačios spręs, kaip paskirstyti jodo tablečių likutį – jas galima išdalyti naujai įstojusiems ir po studijų nutraukimo grįžusiems studentams. 

Studentams skiriama dviejų parų jodo dozė (4 tabletės), skirta vartoti tik realios nelaimės atveju, kai apie būtinybę vartoti jodo tabletes būtų skelbiama oficialiai: sirenomis, žinutėmis į mobiliuosius telefonus, per radiją, televiziją ir kitais informacijos sklaidos būdais. Informuotų valstybės lygio institucijos, tokios kaip Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Sveikatos apsaugos ministerija ir pan.

Gautas tabletes studentai turėtų laikyti Vilniuje, jų nereikia kaskart vežiotis grįžtant į savo deklaruotą gyvenamąją vietovę, nes, įvykus avarijai, jodą vartoti būtų aktualu būnant Vilniaus savivaldybės teritorijoje. Kalio jodido saugojimas aprašytas vaistinio preparato informaciniame (vartojimo) lapelyje. Papildomai konsultuoja ir vaistininkai.

Nuo rugsėjo 13 d. iki spalio 29 d. kalio jodido tabletės dalijamos taip pat ir Vilniaus miesto savivaldybės ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo, globos ir sveikatos priežiūros įstaigose.

Visa aktuali informacija apie kalio jodido tabletes, jas išduodančių vaistines ir kaip elgtis radiacinės nelaimės atveju – jodas.vilnius.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

3 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate NT bendrovės vienašališką sprendimą nukirsti ąžuolą Ceikinių gatvėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.