Stiklo kvartalo pavadinimas, ypatingai Vilniaus senamiesčio vietai tarp Rotušės aikštės ir Dominikonų gatvės, gimė lygiai prieš dvejus metus. Vardas kilo iš 19 a. kvartalo istorijos, kai vienu metu šioje vietoje buvo net trys Stiklo gatvės ir Stiklo skersgatvis, atsiradę iš kelių šimtmečių prekybos stiklu. Visų pastarųjų metų kvartalo pokyčių iniciatoriai – kūrybingi ir pozityvūs bendruomenės nariai.

Stiklo kvartalo bendruomenės veiklos tikslas – atskleisti dar nežinomas ir negirdėtas istorijas, išryškinti savo identitetą bei kūrybiškai ir kartu moderniai pristatyti kvartalo kultūrą. Bendruomenė kviečia  persikelti iš visiems puikiai žinomų ir populiarių gatvių, prekybos centrų į jaukią, ramią, dvelkiančią prabanga ir romantika vietą. Stiklo kvartalo žemėlapis primena mažą viduramžių miestelį, kurio visos gatvės suiena į jo aikštę Gaono gatvėje, priešais garbingus ir įspūdingus Stiklių viešbučio rūmus.

Sukurti savitą vietos prekės ženklą – vietovės skiriamąjį herbą tokioje istoriškai unikalioje aplinkoje – nelengvas iššūkis. Pasitelkę dizaino studentus ilgai suko galvas, piešė ir trynė, vėl piešė, kol pagaliau sukūrė. Išrinko tris pavyzdžius, koks galėtų būti šios vietos logotipas. O spręsti, kuris tinkamiausias, palieka jums.

Tad trumpai apie kiekvieną, kad būtų lengviau.

Pirmas variantas – namelis su inicialais. Namelis – tai bendruomenė, o ranka rašyti inicialai įkvepia gyvybės, kuri yra šio kvartalo žmonės, verslai ir istorija.

Antras variantas – senamiesčio dvasia. Minimalizmas ir modernizmas. Senamiesčio širdis, primenanti kamerinio Stiklo kvartalo “miestelio” žemėlapį, siauras gatveles ir neaukštus namelius.

Trečias variantas – deganti širdis. Stiklo kvartalas – Vilniaus senamiesčio širdis. Ji simbolizuoja ryškius kvartalo skonius, estetiką, 16 amžių ir Žygimanto Augusto valdymo laikotarpį, kurį kvartalo bendruomenė laiko šios žinomos ir kartu paslėptos Vilniaus senamiesčio vietos suklestėjimo pradžia.

Bendruomenės ir Vilniaus visuomenės balsai nulems, kuris ženklas taps Stiklo kvartalo simboliu.

Kuris logotipas turi reprezentuoti Stiklo kvartalą?

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

13 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist