Miestas

„Spartos“ stotelių pavadinimai pakeisti į „Vienaragių“ (nuotraukos)

Lietuvos sostinėje kuriasi ne tik sėkmingi tarptautiniai startuoliai, bet ir sėkmingai auga Vilniuje veiklą pradėjusios įmonės. Prie „Vinted“, prieš trejus metus tapusio pirmuoju Lietuvos vienaragiu, neseniai prisijungė ir „Nord Security“. Sveikindamas augančią vienaragių bendruomenę, Vilnius visoms keturioms viešojo transporto stotelėms šalia buvusios „Spartos“ teritorijos, kur dabar statomas technologijų miestelis „Cyber City“, suteikė  „Vienaragių“ pavadinimą.

Vilnius  patrauklus investuotojams 

„Ši „Vienaragių“ stotelė simbolizuoja Vilnių ir, tikiu, dar labiau įkvėps vilniečius. Sparčiai atgimstančio Naujamiesčio širdyje, įsikūrė jau du mūsų vienaragiai – nauji milijardinės vertės startuoliai „Vinted“ bei „Nord Security“. O kojinių fabrikas, kurio vardu anksčiau vadinosi ši stotelė, vis dar mezga puikias kojines, tik labiau automatizuotai ir Vilniaus pakraštyje, kur ir tinkama koncentruotis gamybinei veiklai“, – sako miesto meras Remigijus Šimašius.  

Vienaragiais vadinami itin sėkmingi startuoliai, kurių rinkos vertė viršija 1 mlrd. eurų. 2019 metais, pirmasis vienaragis Lietuvoje, „Vinted“, per paskutinį investicijų raundą pritraukė 128 mln. eurų ir savo rinkos vertę padidino daugiau nei iki 1 mlrd. eurų. Antro vienaragio laukta trejus metus – kibernetinės saugos sprendimų bendrovė „Nord Security“ šį pavasarį paskelbė pritraukusi 100 mln. JAV dolerių finansavimą, ir tai įmonės vertę išaugino iki 1,6 mlrd. JAV dolerių. 

 

Vienaragių stotelei pasirinkta vieta – Vilniaus Naujamiesčio rajonas, kuris ateityje, planuojama, taps startuolių centru. Iki II pasaulinio karo buvęs jaukus gyvenamasis rajonas, sovietmečiu Naujamiestis buvo visiškai pakeistas ir paverstas pramoniniu rajonu, ne itin jaukiu gyventi ir leisti laiką. Dabar miesto vykdomi pokyčiai siekia grąžinti šiam rajonui jaukumą, įprasminti likusias senas gatveles, daugiau dėmesio skiriama pėstiesiems, susisiekimui dviračiams, mažinama automobilių eismo. Rajonas tampa patrauklus jauniems miestiečiams bei progresyvių įmonių, startuolių biurams.  

Šalia „Vienaragių“ stotelių jau įsikūręs didžiausios Europoje internetinės naudotų drabužių mainų ir prekybos platformos „Vinted“ biuras, o netrukus į naujai išaugsiantį „Cyber City“ persikels ir „Nord Security“. 

Nuo draugų idėjos iki pasaulinės rinkos 

Startuolius vienijančios asociacijos „Unicorns Lithuania“ duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra 766 aktyviai veikiantys startuoliai. Tik per ketvirtį bendras jų skaičius didėjo 4 proc.  

 

„Skaičiuojama, kad vienas vienaragis išauga iš vidutiniškai 300 startuolių. Dirbame tam, kad ir vienaragių, ir startuolių Lietuvoje būtų daugiau. Nors tokias istorijas kaip „Vinted“ ar „Nord Security“ Lietuvoje mes mėgstame vadinti sėkmės, bet iš tiesų jos – ne apie sėkmę, bet apie atkaklumą, darbštumą, nuoseklumą ir alkį iššūkiams. Lietuviai tuo tikrai išsiskiria, o palaikymas iš išorės taip pat įkvepia nesustoti“ – sako asociacijos vadovė Inga Langaitė. 

Vienaragių stotelėje viešojo transporto laukiantys žmonės galės perskaityti ir susipažinti su faktais apie startuolių ekosistemos naudą. Taip norima padrąsinti, jog kiekvienas jaunas verslas Vilniuje gali tapti vienaragiu, nes šiame mieste tam sudarytos palankios sąlygos. Tačiau pasiekti vienaragio statusą nėra lengva, ypač kai verslas prasideda nuo dviejų žmonių entuziazmo. Milda Mitkutė ir Justas Janauskas „Vinted“ įkūrė 2008 metais, siekdami parduoti nebereikalingus drabužius artimų žmonių ratui. Galiausiai pomėgis išaugo į tarptautinę platformą, kuria šiuo metu net 15 Europos ir pasaulio rinkų naudojasi daugiau nei 50 mln. vartotojų.  

„Tapti pirmuoju Lietuvos vienaragiu mums padėjo išsikelti ambicingi tikslai. Užgimusi Vilniuje, „Vinted“ išaugo į milijonus žmonių visoje Europoje ir už jos ribų jungiančią bendruomenę. Vis dėlto, Vilnius išlieka svarbia mūsų rinka, čia pat įsikūręs ir mūsų pagrindinis biuras su augančia, daugiau nei tūkstantį žmonių siekiančia komanda. Lietuvos technologijų sektorius plečiasi – čia ne tik kuriasi tarptautinės įmonės, bet ir klesti vietiniai verslai. Su šia plėtra startuoliai turi vis daugiau galimybių sėkmingai auginti verslą, tad tikime, kad vienaragių gretas netrukus papildys ir daugiau perspektyvių organizacijų“, – sako vienas „Vinted“ bendrakūrėjų Mantas Mikuckas. 

 

Tuo tarpu „Nord Security“ istorija prasidėjo nuo pirmos  įmonės „Tesonet“, šiuo metu veikiančios kaip startuolių akceleratorius. Ją 2008 m. įkūrė IT srityje dirbę draugai Tomas Okmanas ir Eimantas Sabaliauskas. Abu dar mokykloje susipažino susirašinėdami tuo metu  populiariuose internetiniuose pokalbių kanaluose. Nuo verslo įkūrimo pradžios jie rinkai pasiūlė 34 produktus, tačiau nė vienas nesulaukė didesnės sėkmės. Galiausiai tai kompensavo 35-asis – „NordVPN“. Šis prekės ženklas jau keletą metų laikomas vienu pagrindinių sparčiai augančio pasaulinio VPN sektoriaus lyderių. 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
32 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Aga

Stotelės turi turėt kuo trumpesnius,lengvai tariamus pavadinimus-gatves galit vadint to ar kito garbei,bet stotelių pavadinimai turi būt trumpi,lengvai įsimenami ir lengvai ištariami!

Darius

Gerą čia dovaną Spartos fabrikas gavo 30mečio proga 🙂
įdomų kiek žmonių supranta pavadinimo reikšmę. Manau retas kuris 50 ir daugiau metų turintis žmogus galėtų tiksliai papasakoti kas tas vienaragis, ir kas yra pirmieji LT vienaragiai ir nuo kada patampi vienaragiu.
Šiaip vienaragis labiau asocijuojasi su vaikiškais žaislais, filmukais, penalais, kuprinėm ir pan. Dar yra Latvijos krepšininkas, kurio pravardė vienaragis.
Šiaip keistokas stotelės pavadinimas, skirtas mažam ratui žmonių. Visa laimė, kad čia tik stotelė, ateis kitas meras ir pavadins kažkada normaliai

Triragis

Kur bus dviragio ir kanopinio stotelės?

Vytautas

O bus Kolukiečio stotelė?

Vytautas

Vilnius dėl aukštų šalies mokesčių ir biurokratijos nėra patrauklus investuotojams. Investuotojai vis labiau renkasi Lenkiją ir Latviją.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button