Miestas

Sparčiai modernėjantis Vilnius pradeda žygį į 700-tąjį gimtadienį

699-tuosius įkūrimo metus Vilnius švenčia pirmą kartą tituluotas vienu iš 25 perspektyviausių pasaulio miestu, o prie to svariai prisidėjo čia veikiantis verslas ir jo projektams įgyvendinti Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) skirtos ES investicijos.

Naują įvertinimą sostinė gavo praėjusiais metais, tai buvo paskelbta „Financial Times“ (FT) investicijų ekspertų padalinio „fDi Intelligence“ sudarytame Ateities pasaulio miestų reitinge. 24 vietą jame užėmęs Vilnius yra vienintelis Baltijos ir Skandinavijos šalių miestas.

FT reitingas sudaromas atsižvelgiant į pritraukiamas užsienio investicijas, ekonomikos rodiklius ir verslo plėtrą. LVPA duomenys rodo, kad liūto dalis agentūros finansuojamų projektų sutelkta sostinėje – ir pagal projektų skaičių, ir pagal jiems skirtas ES investicijas.

 

Agentūros duomenimis, 2014–2020 m. ES finansiniu periodu Vilniaus mieste baigti ar įgyvendinami  1218 projektų, jiems skirtos ES subsidijos sudarė daugiau nei 566 mln. Eur. Dar per 800 paraiškų  patvirtinta pagal pernai skelbtus kvietimus.

Daugiausiai – verslo projektų, pusė investicijų – į MTEP

„Verslo koncentracija sostinėje paaiškina ir didelį sėkmingų projektų skaičių. Agentūros teikiama parama prikėlė pandemijos prislopintą kai kurių sričių augimą, pastiprino daugelio įmonių konkurencingumą, drąsioms idėjoms suteikė sparnus“, − kalba laikinasis LVPA vadovas Saulius Merkys.

Jo teigimu, ar tai būtų inovacijos, gamybos procesų skaitmeninimas, turizmo plėtra ar dizaino sprendimai – visi projektai kuria pridėtinę vertę. „Todėl smagu matyti modernėjantį Vilnių ir žinoti, kad prie tos pažangos prisidėjo ir LVPA“, − sveikindamas sostinę su gimtadieniu sako S. Merkys.

 

Sostinėje baigti ar įgyvendinti 25 turizmo projektai, kuriems skirta beveik 13 mln. Eur ES investicijų, 55 energetikos projektams skirtas kiek didesnis nei 196 mln. Eur finansavimas.

Svariausiai ES investicijų portfelis tenka mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) krypties projektams – 421 projektui skirta 274 mln. Eur, o bendra MTEP sutarčių vertė viršija 450 mln. Eur.

Tuo tarpu daugiausiai finansuota verslo srities projektų – 717, jiems skirtas finansavimas sudaro 83 mln. Eur. Dar 782 paraiškos patvirtintos.

 

Į jubiliejų – jau nuo šiandien

Šįvakar neįprastu būdu – įspūdingu ugnies, šviesų ir muzikos šou „Vilniaus 700 metų legenda“ bus pasakojama sostinės istorija. 699-ojo gimtadienio proga oro balionai reginiu žavės ne ore, o ant žemės.

Vilniečių ir sostinės svečių laukia jubiliejinio laikrodžio įžiebimas – šventę pradės 4,5 metro aukščio šviesos žmogus – laikrodininkas, kuris įžiebs simbolinį laikrodį, skaičiuojantį, kiek dienų liko iki Vilniaus jubiliejaus. 

Ekspertai, gidai ir istorikai sudarė smagius maršrutus suaugusiesiems ir vaikams orientaciniame žaidime „Vilnius 700 legenda: apšilk kojas“.

 

Šventiniai gimtadienio renginiai sostinėje vyks sausio 25-30 dienomis.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
12 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
MikrorajonVibes
MikrorajonVibes
3 mėnesius

Miesto tikslas yra sujungti žmones dėl ko transporto sistema yra esminė miesto dalis. Ši sritis, deja, yra apleista, dėl ko miestas praranda konkurencingumą ir atrodo, atsiprašant, š–inai. Kol neišmesime iš VMS post sovietinių nevykėlių tol niekas nepasikeis.

مصطفى قبيح
مصطفى قبيح
3 mėnesius

MODERNEJANTIS VILNIUS…CHMMMM..CIA KUR TAS MODENEJIMAS PER 38 METUS ????? REIKETU JURNALIUKAI PASIVAIKSCIOT SNIPISKEMIS, PYLIMO GATVE O TOKIU SIMTAI…TRECDAALIS VILNIAUS GATVIU APSKRITAI NEASFALTUOTOS O BE APSVIETIMO, SALYGATVIU JU DAR DAUGIAU…

Cha cha cha
Cha cha cha
3 mėnesius

Rašliavos pavadinimas, dienos anekdotas, tas pats šablonas naudojamas kas keli mėnesiai, juokinga, jeigu ne graudu, kai nėra rezultato, bent antrašte gražią nusipieskim

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button