Sostinės reprezentacinės vietos šią savaitę pasitiko iš naujo sužydusiais gėlynais. Miesto viešąsias erdves prižiūrinti įmonė „Mano aplinka“ jau pasodino 9 000 vienetų įvairiaspalvių našlaičių sodinukų. Šiemet Vilniaus miesto savivaldybės nurodymu miestui daugelyje vietų parinktos geltonos, raudono vyno, violetinės bei mėlynos spalvos gėlės. Kiemsargiams duoti nurodymai gėlės ne tik laistyti ir ravėti, bet ir saugoti – kasmet dalį naujųjų sodinukų išgraibsto vagys.

Praėjusį savaitgalį našlaičių sodinukais apsodintos gėlinės Europos aikštėje, Gedimino prospekte, V. Kudirkos aikštėje, Vrublevskio g., Tilto g., Aušros vartų g., Pilies g., Vilniaus ir Liejyklos g. skvere, Karaliaus Mindaugo tilto, Žaliojo tilto ir Odminų skeruose. Trečiadienį darbus tęsti numatoma Lvovo skvere. „Darbams pasirinkome savaitgalį, kad netrukdytume eismo ir žmonių judėjimui. Be to, norėjosi nustebinti vilniečius – tikimės, kad atnaujintus gėlynus jie pastebėjo“, – sakė „Mano aplinkos“ Teritorijų valymo grupės vadovė Diana Lubė.

Pavasarinių gėlių poreikį – kiekį ir spalvas – nurodo Vilniaus miesto savivaldybės atstovai. Anot D. Lubės, šiųmečius pageidavimus nebuvo sunku išpildyti.

Dalis paruošiamųjų darbų pavasariui buvo atlikta dar pernai. Rudenį „Mano aplinka“ apie 5 000 tulpių ir narcizų sodinukų pasodino Žaliojo tilto transporto žiede, dar 1 000 sodinukų pasodinta Olandų žiede kartu su Olandijos ambasada Lietuvoje.

„Dėsime visas pastangas, kad pavasarinės gėlės žydėtų ilgai, tačiau kasmetinė praktika rodo, jog nesklandumų išvengti nepavyksta. Iš atokesnių gėlinių bei gėlynų pavasarį dalis sodinukų dingsta. Deja, tai būna ne vandalų. Sodinukai vagiami asmeniniais tikslais, neretai – prieš Motinos dieną ar norint papuošti privačius želdinius“, – nemalonia tendencija stebėjosi D. Lubė. Anot jos, kiemsargiams ne kartą yra tekę drausminti gėlių užsimaniusius žmones. Dėl to pilietiškų gyventojų taip pat prašoma atkreipti dėmesį – jei pastebėsite slapčia gėlines kapstančius gėlių vagis, informuokite „Mano aplinkos“ atstovus įmonės Facebook puslapyje.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist