Miestas

Sostinėje kuriasi 3 nauji traukos centrai

Vilnius rado naujus, idėjų pilnus šeimininkus patalpoms, kurias norėjosi panaudoti prasmingoms, bendruomenes buriančioms veikloms. Trys Vilniaus savivaldybei priklausančios patalpos Pylimo, S. Stanevičiaus ir Meistrų gatvėse, įgyvendinus konkurse atrinktas geriausias idėjas, atgis ir taps naujais traukos centrais – laimėtojai pasiūlė puikių iniciatyvų ir jau planuoja įrengti kultūros terasą, teatrą, kino edukaciją.

Konkursą Pylimo g. 21A laimėjo VšĮ „Involved“, pasiūliusi įkurti kultūros terasą, kokteilių barą. Šiltuoju sezonu terasoje veiks lauko galerija, vyks skaitymai, bendruomenių susibūrimai, šokių vakarai, nedidelis kino teatras vakarais. Kokteilių baras „Ponios ir ponai“ žada nemažą intrigą

S. Stanevičiaus g. 24 įsikurs VšĮ „Raganiukės teatras“ su idėja kurti scenos menų vaikams sklaidos centrą: spektakliams, renginiams, mišrių disciplinų projektams, kūrybinėms dirbtuvėms, seminarams, susitikimams. Veiks ir interaktyvus teatro lėlių muziejus, „teatroteka“, mentorystės ir savanoriavimo programos.

 

Meistrų g. 12C UAB ,,VKK Laboratorija“ pasiūlė įkurti traukos centrą kino, televizijos ir reklamos gamybai, kino edukacijai. Čia veiks audiovizualinė laboratorija, dirbtuvės, bus organizuojamos ekskursijos ir kt. Audiovizualinių industrijų skaitmeninių inovacijų centras apjungs menų, video žaidimų, virtualios ir įtraukios realybės kūrėjus. Planuojama apie 30 tarptautinių kino projektų.

Kiekvieno konkurso laimėtoją rinko nepriklausomų ekspertų komisijos. Su visais laimėtojais bus sudarytos 10 metų nuomos sutartys. Susiremontavę patalpas, įstaigos veiklas pradės per kelerius artimiausius metus, į patalpas bendrai investuodami ne mažiau kaip 150 tūkst. eurų.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
34 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Ligita
Ligita
5 mėnesius

Gal, gerbiami Savivaldybės valdininkai, bent kartą per savo kadenciją užsuktumėt į Fabijoniškes? Čia jau 20 metų įsikūręs Raganiukės teatras. Aš pati ten lankiausi, ir savo vaikus ten vedu. Tai kokia čia naujiena? Neradote kuo daugiau pasigirti? Ir kaip čia suprasti “Vilnius rado naujus, idėjų pilnus šeimininkus patalpoms”? Kiek suprantu, nė kiek jiems kurtis ten nepadedate, o net atvirkščiai, vis pagalius į ratus kaišiojat.

Ema
Ema
5 mėnesius

Kaip galima teigti, kad kažkur ĮSIKURS (būsimasis laikas) įstaiga, kuri toje vietoje jau 10+ metų yra įsikūrusi? Vaikystėje ėjau į Raganiukės teatrą Stanevičiaus g. 24, ir dabar lygiai taip pat jų vieta yra deklaruota šiuo adresu…

Vytautas
Vytautas
5 mėnesius
Atsakinėti į  Ema

Čia kaip su tais 100 km “įrengtais” pažintiniais takais, kurie ten buvo visą laiką 😄 😄 😄

Paskutinį kartą redaguota 5 mėnesius (Vytautas)
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button