Miestas

Sostinėje įsikūrė unikali dalijimosi daiktais stotelė: vieni daiktus paliks, kiti pasiims

Sostinėje šiandien duris atvėrė unikali ir kol kas vienintelė visoje Lietuvoje erdvė daiktų dalinimosi stotelė DĖK‘ui – erdvė tiems, kurie nenori teršti aplinkos nebereikalingais, tačiau vis dar geros būklės daiktais ir tiems, kurie suteiks daiktams antrus namus. Naujoji stotelė įsikūrė didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėje Pumpėnų g. 10, joje nuo šiol bus galima palikti nebenaudojamus, nusibodusius daiktus ar baldus, kuriuos vėliau nemokamai galės pasiimti kiti vilniečiai. Iki metų  pabaigos tokių stotelių Vilniuje atsiras net 16.

„Ši stotelė yra tikras bendruomeniškumo pavyzdys. Dalijimosi daiktais stotelių tinklo sistemos nauda abipusė: gyventojams sudaromos galimybės nereikalingais, bet geros būklės daiktais atsikratyti neteršiant aplinkos, legaliai ir patogiai. Už pristatytus daiktus iš žmonių nebus imamas mokestis, o šie daiktai nebus įskaičiuojami į gyventojui nustatytus kasmetinius nemokamai pristatomų atliekų kiekius. Į naujų šeimininkų rankas jie pateks nemokamai, tad ir sunkiai besiverčiančios šeimos šiose stotelėse ras naudos“, – apie stotelės idėją pasakojo UAB „VAATC“ direktorius Tomas Vaitkevičius.

Nuotr.: Sauliaus Žiūros

Daiktų dalinimosi aikštelėje esančiuose surinkimo nameliuose kiekvienas daiktas bus laikomas tam tikrą laiką. Jei per nustatytą terminą juo niekas nesusidomės ir nepasiims, daiktas bus sutvarkomas kitais būdais – arba pašalinamas, arba panaudojamas kitur. Norimus pasiimti daiktus gyventojai galės rezervuoti ir pasiimti visiškai nemokamai.

 

„Kai sužinojau, kad kuriamas toks projektas, pirmoji mintis buvo – kodėl to niekas nedarė anksčiau. Labai džiugu, kad Vilniuje pirmą kartą atsiranda tokia vieta ir tikiu, kad turėsime tokių ir daugiau. Ši idėja ras savo nišą vilniečių ir Vilniaus gyvenime. Su tokia aikštele mes užtikrinsime tvaresnį daiktų naudojimą, o didelio gabarito daiktai tokiose aikštelėse ras antrą gyvenimą. Tai užtikrins ir didesnę tvarką mieste, stotelė skatins rūšiuoti ir tvarkyti atliekas. O aš besiruošdamas atvykti čia, savo namuose taip pat radau ką čia atvežti ir palikti. Tikiuosi tie keli foteliai ras naujus savo šeimininkus ir čia neužsibus“, – kalbėjo mero pavaduotojas Valdas Benkunskas.  

Nuotr.: Sauliaus Žiūros

Administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas pastebėjo, kad  jau dabar matyti, jog toks  projektas buvo reikalingas ir naudingas – tai rodo prie daiktų išdėlioti užrašai „Rezervuota“, tad tokių stotelių tinklas turėtų tik augti. 

Dalijimosi stotelėse daiktai bus renkami remiantis vienu svarbiausių kriterijų – tinkamumu naudoti. T. y, daiktai neturi būti prastos ir nepataisomos kokybės. Baldai, rakandai ar kiti nereikalingi daiktai gali turėti smulkių defektų, bet tai neturėtų kliudyti jais naudotis arba nebrangiai sutaupyti.  Tikimasi, kad tokių stotelių tinklas sumažins ne vietoje paliekamų, pavyzdžiui, prie mišrių atliekų konteinerių ar pamiškėse, atliekų kiekius. Taip pat – padės taupyti finansinius išteklius, mat daiktų tvarkymas yra pigesnis nei išmetamų daiktų perdirbimas.

 

Dalijimosi daiktais nameliai bus atidaryti ir Vilniaus Pašilaičių rajone, Vėliučionių gyvenvietėje ir Pakryžės kaime Vilniaus rajone, taip pat – Maleikėnų gyvenvietėje šalia Pabradės ir Jašiūnuose, Šalčininkų rajone. Kita dalis stotelių bus įrengta naujose didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse – jų artimiausiu metu Vilniuje atsiras 7.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
135 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Egidijus
Egidijus
2 metus

Nespėjo pasirodyti reklama apie šią paslauga, internetineme puslapija viskas jau rezervuota.
Manau vos atkeliavus daiktui į aikštelę, darbuotojai pirmi rezervuos.
Na nebus, bent pradžioje skaidrumas!
Po kurio laiko tikiu, kad praeis noras griebti viską katik neša.

Leon
Leon
2 metus
Atsakinėti į  Egidijus

Universitetų bendrabučiai nurašo daugybė gerų baldų . Tonomis mėtoma lauk , gerų stalų metalinėmis kojomis ,lentynu ,spinteliu visokiu .
Cia nera logikos tik labai maza dalis zmoniu ismeta gerus baldus ,tai kai nera pasiulos cia kas pirmesnis perparduos komisui .

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button