Sekmadienį, minint Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio (LPS) 30-metį, Vilniuje, prie namo, kuriame pradėtas leisti LPS laikraštis „Sąjūdžio žinios“, atidengta atminimo lenta.

Sostinės Lenktojoje gatvėje, ant 69 numeriu pažymėto namo atidengta atminimo lenta, ant kurios rašoma: „Čia, viename iš atgimimo židinių, buvo kuriamos „Sąjūdžio žinios“.

Prisiminimais dalinosi „Sąjūdžio žinių“ kūrėjai ir Sąjūdžio bendražygiai.

Pirmasis „Sąjūdžio žinių“ redaktorius Arvydas Juozaitis prisiminė, jog ypač svarbų vaidmenį leidžiant „Sąjūdžio žinias“ atliko fizikai: „Fizikai darė stebuklus. Vietoj formulių, lentelių jie spausdindavo rašinius.“

Tuo metu profesorius Vytautas Landsbergis pasakojo, jog pradėjus leisti „Sąjūdžio žinias“, sutarta, jog negalima leidinio pardavinėti, tačiau žmonės patys pradėjo aukoti, kad jo leidimas nenutrūktų.

„Mes dalinome, dovanojome žmonėms [„Sąjūdžio žinias“] ir žmonės aukojo pinigus. Sąjūdis pasidarė kaip bažnyčia“, – sakė V. Landsbergis.

Sąjūdžio informacinės agentūros sumanytojas Rimantas Kanapienis aiškino, jog poreikis stiprinti informacijos sklaidą atsirado dėl išaugusios paklausos.

„Sąjūdžio informacinė agentūra gimė dėl to, kad buvo labai reikalinga. 1988-ųjų rudenį mus tiesiog užplūdo labai daug žurnalistų ir mes nebuvome pasiruošę. Žurnalistai, ypač iš užsienio, skambindavo dieną naktį“, – prisiminė R. Kanapienis.

„Sąjūdžio žinios“ – Sąjūdžio informacijos agentūros biuletenis – pradėtos leisti 1988-ųjų birželio 13 dieną. Jos buvo leidžiamos nelegaliai ir nereguliariai, vadinamuoju samizdatoprincipu, perrašinėjamos ranka. Leidinio redaktoriais buvo A. Juozaitis, Juozas Glinskis ir kiti.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Kokio atlyginimo (į rankas) pakaktų, kad būtų įmanoma gyventi sostinėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist