Miestas

„Socialinio taksi“ vadovė: esame priversti stabdyti paslaugų teikimą Vilniaus miesto gyventojams

Nuo gegužės 2 d. Vilniaus gyventojai, turintys negalią, lieka be „Socialinio taksi“ pavežėjimo paslaugų. Nepaisant didžiulio paslaugų poreikio savivaldybė finansavimo šioms paslaugoms šiemet nesuteikė.

„Išnaudojome savo turimus resursus ir esame priversti stabdyti paslaugų teikimą Vilniaus miesto gyventojams. Tai, kad po 10 metų veiklos sostinėje žmonės su negalia lieka be galimybės išeiti iš namų, nukeliauti į gydymo, darbo, švietimo, kultūros įstaigas – didelis žingsnis atgal. Lietuvoje mūsų paslaugų dar laukia ne viena savivaldybė, tad savo dėmesį ir resursus šiuo metu nukreipsime į plėtrą“, – teigia „Socialinio taksi“ vadovė Solveiga Ratkevičiūtė.

Finansavimo negavo po reorganizacijos

2012 m. įsteigta VšĮ „Nacionalinio socialinės integracijos instituto“ programa „Socialinis taksi“ per dešimtmetį išaugo ir po instituto reorganizacijos 2020 m. tapo VšĮ „Socialinis taksi“. Ir nors VšĮ „Socialinis taksi“ dirba ta pati komanda, turima ir naudojama ta pati techninė bazė bei žinios šiems metams finansavimo paslaugų teikimui iš Vilniaus miesto savivaldybės negavo, nes buvo traktuota kaip neturinti pakankamai patirties.

 

Pasak S. Ratkevičiūtės, Kauno, Klaipėdos ir Panevėžio miestų savivaldybės šią situaciją išsprendė ir „Socialinis taksi“ ten sėkmingai veikia. Deja, iš Vilniaus miesto savivaldybės administracijos buvo gautas atsakymas, kad teisininkai sprendimo nemato.

„Vilniuje nėra kitų tiekėjų, kurie galėtų mobilumo žmonėms su negalia paslaugas teikti tokiomis apimtimis ir sąlygomis – visą parą, savaitgaliais, neribojant kelionės tikslo ir laiko, su galimybe nukelti /pakelti nepritaikytame pastate. Todėl negavus finansavimo veiklą tęsėme naudodami savo resursus ir laukdami dar sausio mėnesį žadėtų savivaldybės viešųjų pirkimų ar konkurso skelbimo“, – sako „Socialinio taksi“ vadovė.

Konkurso pirminė techninė specifikacija buvo paskelbta kovo gale, joje – mobilumo paslaugų pirkimas, apimantis tik žmones judančius neįgaliojo vežimėliu, planuojamų paslaugų apimtis – 700 paslaugų per metus, tik darbo dienomis. Kai 1738 klientus Vilniaus mieste turintis „Socialinis taksi“ per mėnesį 2021 m. vidutiniškai suteikdavo 700 paslaugų ir tai nepatenkindavo esamo poreikio.

 

„Šiandien kalbame apie modernų ir pažangų Vilnių, kuriame žmogus su negalia negali išeiti iš namų. Atnaujiname parkus, gražiname miestą, bet pažeidžiamiausios grupės gyventojai jo pamatyti negali, nes neišspręstos mobilumo problemos ir realios strategijos šiuo klausimu savivaldybė neturi.“, – teigia „Nacionalinio socialinės integracijos instituto“ direktorė Monika Stankevičiūtė.

VšĮ „Nacionalinio socialinės integracijos instituto“ programa „Socialinis taksi“ veiklą pradėjo 2012 m. 2020 m. išaugęs į VšĮ „Socialinis taksi“ ir iki šiol paslaugas teikė 14 savivaldybių: Vilniaus miesto ir rajono, Kauno miesto ir rajono, Klaipėdos miesto ir rajono, Panevėžio miesto, Jonavos, Utenos, Ukmergės, Zarasų, Šiaulių, Radviliškio rajonuose ir Visagino mieste.

„Socialinis taksi“ nėra vien negalią turinčių žmonių pavežimas – tai ir pagalba išeinant iš namų, daiktų nunešimas, įsodinimas, palyda ir viskas, kas užtikrina asmens, turinčio negalią, savarankiškumą ir nepriklausomybę. Ši paslauga užtikrina efektyvų judėjimo negalią turinčių žmonių kelionių organizavimą į ekonominio ir socialinio užimtumo vietas (darbą, įvairias organizacijas, ligoninę, universitetą, kiną, teatrą, parduotuvę, susitikimus). Didelis dėmesys skiriamas paslaugos kokybei, automobilio vairuotojai-asistentai apmokyti būtinosios pagalbos, bendravimo įgūdžių.

 

Situaciją pakomentavo Vilniaus miesto savivaldybė.

,,Apgailestaujame dėl susidariusios situacijos. Kadangi VšĮ Socialinis taksi yra naujas juridinis vienetas, atsiskyręs nuo anksčiau paslaugas teikusio VšĮ „Nacionalinis socialinės integracijos institutas“ (Socialinis taksi), įstaiga neatitiko kriterijų dėl vienerių metų patirties, todėl nebuvo skirtas finansavimas tolesnei veiklai. Šis formalus reikalavimas dėl patirties yra Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos patvirtintos tvarkos apraše”, – sako Vilniaus miesto savivaldybės Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Nadežda Buinickienė.

,,Norime nuraminti vilniečius – negalią turinčių asmenų pavėžėjimo paslauga sostinėje ir toliau yra užtikrinama – ją organizuoja ir kitos paslaugų įmonės bei įstaigos: Socialinių paslaugų centras, Maltos ordino pagalbos tarnyba, Asmenų su stuburo pažeidimais asociacija ir kitos organizacijos. Vos tik VšĮ „Socialinis taksi“ sulauks vienerių metų patirties termino, galės dalyvauti konkurse. Artimiausią tokį viešąjį pirkimą planuojama skelbti pavasario pabaigoje”, – priduria savivaldybės atstovė.

 

Eleonora Budzinauskienė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
17 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Šedevras
Šedevras
18 dienas (-ų)

Jei pasirinkimas “tvarkingi dokumentai” ir “nauda piliečiams”, kiekvienas Lietuvos valdininkas pasirinks tvarkingus dokumentus. Kenkti visuomenei yra jų misija ir pašaukimas IMHO.

XooX
XooX
18 dienas (-ų)

Pasodins krūmų po langais, galės grožėtis neįgalieji. Žiauru kai ne įstatymai dirba žmonėms, o žmonės įstatymams…

Vilnietė
Vilnietė
18 dienas (-ų)

Teko naudotis jų paslaugomis dėl neįgalios mamos. Mandagūs, dėmesingi, paslaugūs. Gaila, kad tokia padėtis.

Žmogus
Žmogus
18 dienas (-ų)

Vvt uzsmauge o simasius padėjo

Albertas
Albertas
18 dienas (-ų)

Abonimentu išduokete i VVT

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button