Vilniaus miesto tarybai nusprendus, be kita ko, likviduoti Markučių dvaro muziejų ir Vilniaus memorialinių muziejų direkciją, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) vicepirmininkas Liutauras Gudžinskas ir LSDP rinkimų štabo narys Tadas Vinokuras viešai kreipiasi į Vilniaus merą Valdą Benkunską, reikalaudami visuomenei paaiškinti, koks likimas iš tiesų laukia šių kultūros įstaigų.

Pasak L. Gudžinsko, Vilniaus valdžios sprendimas likviduoti kultūros įstaigas – vienašališkas, neapgalvotas.

„Ne pirmas kartas, kai Vilnių valdantys konservatoriai purvinais batais trypia pastangas plėtoti įtraukų ir daugiasluoksnį pasakojimą apie šalies sostinę, joje gyvenusius ir kūrusius iškilius menininkus. Šiuo savo vienašaliu sprendimu dabar jie pamina plačiai žinomų ir Lietuvos raštijai nusipelniusių rašytojų kultūrinį paveldą ir palikimą. Jų teikiami paaiškinimai yra migloti ir visiškai neįtikina. Užuot ardžius tai, ką turime, būtų buvę galima pasekti Krokuvos pavyzdžiu, kur autentiškas Česlovo Milošo butas yra saugomas, o meninė rezidencija yra įkurta jo kaimynystėje“, – sako L. Gudžinskas.

T. Vinokuras: V. Benkunsko sprendimai – tikras cirkas

T. Vinokuro manymu, savivaldybės komunikacija apie priimtą sprendimą dėl įstaigų eliminavimo – tragiška.

„Savivaldybės puslapyje įkeltas absurdiškai lakoniškas dokumentas, kuris tiesiog konstatuoja faktą apie kultūros įstaigų likvidavimą. Neaišku nei kodėl tai yra daroma, nei kokios bus viso to pasekmės. Esame priversti spėlioti, o juk kalbame apie įstaigas, kuriose eksponuojamų kultūros vertybių likimas yra itin svarbus vilniečiams. Vilniaus meras žadėjo veikti „be cirkų“, tačiau tokios neapgalvotos komunikacijos apie sprendimus nepavadinsi niekaip kitaip, kaip cirku“, – sako T. Vinokuras.

T. Vinokuro nuomone, įstaigų perdavimo VšĮ „Vilnius, UNESCO literatūros miestas“ žiniai aplinkybės kol kas yra laikomos paslaptyje.

„Kaip Venclovų namai-muziejaus, Vinco Mykolaičio-Putino bei Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinių butų perdavimas VšĮ „Vilnius, UNESCO literatūros miestas“ nulems šių įstaigų likimą? Koks likimas laukia eksponatų? Visa kultūros bendruomenė yra palikta nežinioje. Vilniaus savivaldybė turėtų kuo skubiau paaiškinti, koks likimas laukia tiek šių įstaigų, tiek jų eksponatų“, – teigia T. Vinokuras.

T. Vinokuras įtaria, kad Vilniaus valdžia ruošiasi įstaigas privatizuoti.

„Ar galime būti tikri, kad Vilniaus valdžia nesiruošia šių įstaigų privatizuoti? Galbūt būtent dėl to šie sprendimai yra prastai išaiškinti visuomenei?“, – klausia T. Vinokuras.

Primename, kad trečiadienį Vilniaus savivaldybės Taryba priėmė sprendimą dėl Markučių dvaro muziejaus, Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos likvidavimo, Medinės miesto architektūros muziejaus ir Beatričės Grincevičiūtės namų-muziejaus perdavimo Vilniaus miesto muziejui bei Venclovų namų-muziejaus, Vinco Mykolaičio-Putino memorialinio buto, Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinio buto atidavimo VšĮ „Vilnius, UNESCO literatūros miestas“ žiniai.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

29 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist