Didžiausia šalyje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ sostinės Šnipiškių pietinėje dalyje užbaigė naujų vandentiekio ir nuotekų tinklų tiesimo darbus. Įgyvendinus šį infrastruktūros plėtros projektą nutiesti beveik 5 km naujų tinklų ir daugiau nei 1000 gyventojų galės naudotis centralizuotai teikiamomis vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugomis.

„Centralizuotai tiekiamas vanduo ir tvarkomos nuotekos yra vienas iš miestietiško gyvenimo privalumų, kuris turėtų būti prieinamas kiekvienam miesto gyventojui. Sostinės centrinėje dalyje esančiame Šnipiškių rajone dėl istorinių miesto plėtros aplinkybių iki šiol ne visi gyventojai naudojasi šiais buitiniais patogumais. Tačiau kaip tik dabar rajonas išgyvena savo atgimimą ir sparčius pokyčius, prie kurių prisidedame ir mes, todėl tikimės, kad taip pat sparčiai keisis ir dalies gyventojų buitis, – sako „Vilniaus vandenų“ Klientų aptarnavimo tarnybos direktorius Saulius Savickas.

Naujieji vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo tinklai Šnipiškių pietinėje dalyje atskiromis atkarpomis nutiesti Daugėliškio, Giedraičių, H. Manto, Kalvarijų, Kernavės, Kintų, Krokuvos, Linkmenų, Lvovo, Rinktinės, S. Fino, Saracėnų, Šatrijos, Šilutės, Trimitų, Veprių ir Žalgirio gatvėse.

Praėjusių metų pabaigoje infrastruktūros plėtros projektas įgyvendintas ir šiaurinėje šio rajono dalyje, o naujos vandentiekio ir nuotekų tinklų atkarpos pasiekė Dubingių, Durpių, Giedraičių, Kernavės, Linkmenų, Maišiagalos, Ratnyčios, Rudnios, Širvintų ir Utenos gatves.

Pasak S. Savicko, minėtų gatvių gyventojai jau dabar gali kreiptis į „Vilniaus vandenis“ dėl prisijungimo, o suskubę pasirašyti sutartis – dar spės pasinaudoti ir lengvatinėmis prisijungimo sąlygomis, nes artimiausiu metu jos bus peržiūrimos ir gali keistis. Šiuo metu, siekdama sudaryti palankesnes sąlygas prisijungti prie tinklų, paklotų už Europos Sąjungos lėšas, daugumą darbų, reikalingų prijungiant gyvenamąjį namą prie tinklų, bendrovė atlieka nemokamai – taip galima sutaupyti iki tūkstančio eurų.

Bendrovės Klientų aptarnavimo tarnybos direktorius primena, kad gyventojai, jungdamiesi prie nuotekų šalinimo tinklų, gali pasinaudoti ir Vilniaus miesto savivaldybės parama bei pateikus paraišką vėliau susigrąžinti iki pusės prisijungimo prie centralizuotų nuotekų tinklų išlaidų sumos.

Tam, kad gyventojai lengviau apsispręstų dėl prisijungimo ir susipažintų su jo eiga, bendrovės specialistai organizuoja susitikimus su bendruomenėmis ir vizitus į gyventojų namus, kurių metu gyvai pasakoja apie projektus, prisijungimo naudas, dokumentų pateikimo procedūras ir tvarką, atsako į kylančius klausimus, pataria ir pakonsultuoja.

UAB „Vilniaus vandenys” tiekia tyrą geriamąjį vandenį Vilniaus miesto, Šalčininkų, Švenčionių ir Vilniaus rajonų gyventojams, taip pat tvarko nuotekas bei eksploatuoja tam naudojamus vandentiekio ir nuotekų tinklus. Bendrovė turi daugiau nei 260 tūkst. klientų, kuriems tiekia tik požeminį vandenį iš giluminių gręžinių. Jų gylis siekia iki 245 metrų. Per parą bendrovė patiekia apie 98 tūkst. kub. metrų vandens ir surenka bei išvalo daugiau nei 111 tūkst. kub. metrų nuotekų.

Bendrovės akcijos priklauso Vilniaus miesto, Vilniaus rajono, Švenčionių rajono bei Šalčininkų rajono savivaldybėms.

Eleonora Budzinauskienė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

5 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist