Miestas

Nauja lankytina vieta Šnipiškėse: bendruomenei atvertas Senvagės slėnio kraštovaizdis

Ilgą laiką apleista buvusi Neries senvagės slėnio teritorija Šnipiškėse baigiama tvarkyti – greitu metu šioje vietoje gyventojai galės kokybiškai leisti laisvalaikį. Prieš vykdant projektą dalį šios teritorijos užėmė sunkiojo transporto saugojimo aikštelė ir nepraeinami krūmynai. 

Neries senvagės slėnį vilniečiai galės pasiekti per visą parką besidriekiančiais jau įrengtais dviračių ir pėsčiųjų takais iš Linkmenų ir Ozo gatvių. Leidžiantis taku nuo Ozo gatvės bus galima grožėtis netikėtais panoraminiais vaizdais. Siekiant paskirstyti judėjimo srautus ir užtikrinti saugumą, buvo nuspręsta atskirti dviračių bei pėsčiųjų trasas, tarp jų suplanuota želdinių juosta. Dviračių takas suprojektuotas išlaikant nedidelį tako nuolydį, todėl bus patogus kasdieniam susisiekimui. Didžioji dalis pėsčiųjų takų pritaikyta judėjimui su vežimėliu. Šiuo metu vyksta baigiamieji darbai – baigiami žymėti dviračių takai, formuojamas lygus žemės paviršius, želdinama veja, atliekami papildomi medžių genėjimo darbai.

Nuotrauka: Sauliaus Žiūros

„Šis parkas labai svarbi jungiančioji miesto dalis – Senvagės slėnio želdynas taps jungtimi tarp Ozo parko gyvenamojo rajono ir centrinės miesto dalies. Parke įrengtais pėsčiųjų ir dviračių takais gyventojai galės greitai ir ekologiškai pasiekti miesto centrą, o tai – mūsų prioritetas. Kartu parkas ir visa jo rekreacinė infrastruktūra skirta greta besikuriančio gyvenamojo kvartalo gyventojams, dar viena jauki erdvė laisvalaikiui vos išėjus iš namų“, – apie naują projektą pasakojo vyriausiasis miesto architektas Mindaugas Pakalnis.

 

Senvagės ežerėlių takai skirti ne tik tranzitiniam eismui, bet ir poilsiui čia pat gamtoje. Kadangi teritoriją labai riboja gretimi sklypai ir statūs šlaitai, dalis takų suprojektuoti kaip pontoninės terasos ant vandens. Siekiant išsaugoti kraštovaizdžio vientisumą ir natūralumą (išraiškingo reljefo su ežerėliais teritorija susiformavo slūgstant tirpstančio ledynmečio vandens tekėjimo vagoms) terasoms, laipteliams ir suolams buvo nuspręsta naudoti termomedieną. Ežerėlių terasas bus galima pasiekti jau įrengtais pandusais ir laiptais, tačiau pakrantėse dar laukia keletas darbų – artimiausiu metu planuojami krantų lyginimo ir apželdinimo darbai, kurie galutinai bus baigti pavasarį. 

Nuotrauka: Sauliaus Žiūros

Šiuo metu naujojo parko teritorijoje baigiamos įrengti vaikų žaidimo aikštelė, universali sporto aikštelė su lauko treniruokliais, petankės aikštele bei žaliosios ramaus poilsio erdvės. 

Projekto autoriai, savivaldybės įmonės „Vilniaus planas“ architektai (projekto vadovas Vincas Brezgys, architektai Paulius Jonys ir Rūta Astasevičiūtė) rengdami projektą ir bendraudami su vietos gyventojais bei VGTU „Linkmenų fabriko“ bendruomene siekė išsaugoti esamą kraštovaizdį, jį sutvarkyti ir kartu įgalinti bendruomenės poreikiams. Architektams buvo aišku, kaip miestui svarbu, kad kuo daugiau gyventojų turėtų žaliąją zoną netoliese namų, kurioje galėtų pailsėti nuo miesto šurmulio, aktyviai praleisti laiką ar susiburti su kaimynais.

 
Nuotrauka: Sauliaus Žiūros

Kurdami šias naujas laisvalaikio erdves Šnipiškėse projektuotojai teikė prioritetą ir gyventojų saugumui, dėl to teritorijoje yra numatytas apšvietimas ir vaizdo stebėjimo kamerų tinklas. Nors oficialiai šis parkas dar nėra atidarytas, jau dabar galite sutikti ne vieną vilnietį, kuris džiaugiasi šia laisvalaikio erdve. Iš gyventojų sulaukiama ir pastabų dėl tam tikrų darbų, tad svarbu pastebėti, kad darbai kol kas nėra baigti, dar bus tvarkoma ir šunų dresavimo aikštelė, ir jos aplinka, tvarkomi vaikų žaidimų įrenginiai. 

Nepaisant patirtų sunkumų projekto autoriai pabrėžė sėkmingą bendradarbiavimą su projekto rangovu, bendrove „Gilesta“, kuris atsižvelgė į visas išsakomas pastabas, sklandžiai ir kokybiškai atliko darbus.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
45 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
tritonas
tritonas
10 mėnesius

Įdomu, kodėl visame tekste nė žodžio apie bent kokią naudą gamtai? Viskas tik žmonių laisvalaikiui, bet gyvūnai ir reti augalai trinkelizacijos neprašė.

kestutis
kestutis
1 metus

išties gražu..daugiau galetu buti TOKIU vat vietu Vilniuje.

Vilnietis
Vilnietis
1 metus

Trecia nuotrauka nuo pradzios tai truksta zodziu… Graziai sutvarkyta, smagu del nauju erdviu, bet cia jau elementarus nesigaudymas pradines mokyklos lygio geometrijoje.

Vilnietis
Vilnietis
1 metus

Fantastika, labai grazu! Saunuoliai!

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button