Miestas

Šnipiškėse atidaroma nauja vieša vieta – „Drakono pieva“

Šnipiškėse, netoli Giedraičių gatvės, kitą ketvirtadienį (liepos 21 d.) 18 val. atidaroma nauja vieša erdvė -„Drakono pieva“.

„Skvere tarp Giedraičių ir Krokuvos gatvių įrengėme viešąją laisvalaikio erdvę „Drakono pievą“ gyventojams su takais pėstiesiems, vaikų žaidimo ir sporto aikštelėmis. Susitikime ketvirtadienį ir visi kartu atverkime naująją erdvę. Leisimės į ekskursiją, mėgausimės muzika, maistu ir pramogomis dideliems ir mažiems“, – kviečia Vilniaus miesto savivaldybė.

Tiesiai už verslo komplekso „Burės“, Giedraičių ir Krokuvos gatvių sankryžoje, yra nedidelė pieva, vietos gyventojų vadinama „Drakonų pieva“. Tai yra medinės Šnipiškių dalies vienintelė viešoji erdvė, kuri tarnauja skirtingų socialinių grupių kontaktui ir šnipiškiečių bendroms kūrybinėms veikloms. Šios vietos egzistavimas kaimynystėje yra gyvybiškai svarbus kaip galimybė medinės Šnipiškių dalies gyventojams palaikyti ir gerinti kaimynystės sveiką socialinį klimatą bei saugumą.

 

Nuo 2013 metų „Drakono pievoje“ rengiamos kaimynystės gyventojus sutelkiančios šventės, kaimynų iškylos, edukacinės veiklos, pasitarimai bendruomenei svarbiais klausimais. Nuo 2014 metų „Drakono pieva“ funkcionuoja kaip vienintelė žaidimo aikštelė, suburianti medinių Šnipiškių vaikus. Taip pat ji tarnauja ir kaip reprezentacinė medinių Šnipiškių erdvė, nuo kurios prasideda ekskursijos po medinį rajoną, orientaciniai žaidimai, organizuojami plačiai vilniečių auditorijai skirti renginiai.

Atnaujinta „Drakonų pievos“ teritorija skirstoma į kelias zonas. Šiaurinėje dalyje, atokiau nuo gatvės, suformuota aktyvi zona su vaikų žaidimo, krepšinio ir treniruoklių aikštelėmis. Pietinė dalis skirta įėjimams į skverą ir nedidelei pievai. Rytinė dalis po senomis liepomis suformuota ramioji skvero dalis su suoliukais bei sena vandens pompa, kaip charakteringu vietos elementu.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
34 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button