Gyventojai skundžiasi atliekų tvarkymo tvarka. Iš maišų, kurie turėtų būti sandarūs, teka skysčiai, kurie aptaško ne tik pačius konteinerius, bet ir aplinkui esančią infrastruktūrą. Savivaldybė paaiškino, kodėl taip atsitinka ir kas yra atsakingas už infrastruktūros sutvarkymą.
„Iškeliant šiukšlių maišus iš pusiau požeminių konteinerių, skysčiai srūva pro maišų apačią – taip aptaškomi konteineriai, aikštelės, o kai kada ir greta stovintys automobiliai. Nesu tikras, ar tai tinkamas atliekų tvarkymas. Konteineriai atrodo atgrasiai, nemanau, kad ir higienos normas atitinka. Esu matęs porąkart per metus juos plaunant, bet po karto kito, situacija – ta pati”, – rašo gyventojas.
Savivaldybė patvirtino, kad požeminių ar pusiau požeminių konteinerių maišai iš tiesų yra sandarūs. Visgi netgi tai neapsaugo nuo bėgančių skysčių, kurie gali įsigerti atliekų puvimo metu ar tiesiog išmestais skysčiais. Pastarieji gali bėgti per maišo apačią, kuomet jis yra iškeltas.
„Jei iškėlimo metu darbuotojai pastebi, kad bėga skysčiai, apie tai atliekų vežėjas informuoja savivaldybę. Tuomet pagal poreikį organizuojamas konteinerio maišo pakeitimas, plovimas ir/ar dezinfekavimas. Tuo rūpinasi konteinerių aikštelių savininkas – UAB „VAATC“. Vykdant konteinerių plovimą, nuplaunamos ir šalia jų esančios dangos”, – sako Gabrielius Grubinskas, Vilniaus miesto savivaldybės Ryšių su žiniasklaida specialistas.
Savivaldybė taip pat pakomentavo klausimą apie automobilius. Transporto parkavimas šalia atliekų konteinerių yra iš esmės ribojamas. Jeigu gyventojai užstato konteinerius automobiliais, yra fiksuojamas KET pažeidimas. Tokiu atveju konteinerių aptarnavimas nėra vykdomas, siekiant apsaugoti gyventojų turtą.
„Jei tinkamai pastatyti automobiliai būtų aptaškyti skysčiais, būtų nagrinėjama, kokiomis aplinkybėmis ir dėl kieno kaltės tai įvyko, nuo to priklausytų ir galimybės bei atsakomybė kompensuoti padarytą žalą”, – priduria savivaldybės specialistas.
Taigi gyventojai taip pat turėtų atkreipti dėmesį, kur palieka savo transporto priemones, siekiant apsaugoti transportą nuo bėgančių skysčių ir.. išvengti baudų.
